Filip Rak
Foto: pzla.pl

Do czeskiej Ostrawy na lekkoatletyczny miting udało się pięcioro polskich lekkoatletów. Troje z nich wyjedzie z Czech z nowymi rekordami życiowymi. 

Ciekawą obsadę polskich biegaczy mogliśmy oglądać dziś podczas czeskiego mitingu. Na bieżni w Ostrawie zaprezentowali się płotkarz Jakub Szymański na 60. metrów, Patryk Dobek na 800. m, Eliza Megger i Weronika Lizakowaki (obie na 1500. metrów) oraz Filip Rak, w biegu na jedną milę.

Rozpocznijmy od polskiego płotkarza Jakuba Szymańskiego, który w półfinale zajął drugie miejsce z rezultatem 7,62 s. To oczywiście dało mu przepustkę do biegu finałowego. Tam zaprezentował się z jeszcze lepszej strony uzyskując tym razem czas 7,59 s. Niestety wystarczył on tylko do zajęcia trzeciej pozycji, za Kubańczykiem Rogerem Iribarne (7,54 s). i Czechem Peterem Svobodą (7,58 s).

Patryk Dobek dopiero inaugurował swój sezon halowym tym biegiem. Widać, że Polak nie jest jeszcze ,,w pełnym gazie”. Do mety dobiegł na dopiero dziesiątej pozycji, z wynikiem 1:49.84, który znacznie odbiega od jego uzyskiwanych już w poprzednich sezonach rezultatów.

Świetnie zaprezentowały się Weronika Lizakowska i Eliza Megger na dystansie 1500 metrów. Obie panie pobiły swoje rekordy życiowe. Lizakowska zakończyła zmagania na trzeciej lokacie z czasem 4:09.97. Natomiast Megger była piąta z rezultatem 4:10.18.

Występy biało-czerwonych spuentował Filip Rak. Polak w biegu na milę zajął piąte miejsce z wynikiem 3:57.71. To nowy rekord życiowy tego chłopaka, na tym dystansie, a także drugie miejsce w polskich tabelach historycznych biegu na milę w hali (po Marcinie Lewandowskim).

Poza Ostrawą polscy lekkoatleci startowali też w szwedzkim Goteborgu oraz norweskim Ulsteinvik. W tych przypadkach warto zwrócić uwagę na dwa cenne rezultaty:

1) Adrianny Laskowskiej, która w Szwecji pobiła swój halowy rekord życiowy w trójskoku (od dziś 13,64 m). Wynik ten dał jej drugie miejsce.

2) Angeliki Sarny, która ustanowiła nową życiówkę w biegu na 800 metrów (2.05.68) w Ulsteinvik. Jej również ten rezultat zapewnił drugą pozycję w zawodach.

Poprzedni artykułMŚJ w skokach narciarskich: Zaledwie jedna Polka w czołowej trzydziestce mistrzostw!
Następny artykułWTA Challenger: Falkowska wraz z Kawą meldują się w półfinale debla

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!