Foto: dpa sportbuzzer.de

Polski bramkarz Rafał Gikiewicz jest nie do zdarcia jeśli chodzi o bronienie sytuacji strzeleckich, które w teorii powinny się zakończyć golem. 

Polak aktualnie reprezentuje barwy niemieckiego FC Augsburg. W Bundeslidze, w tym sezonie wystąpił już piętnaście razy zachowując czterokrotnie czyste konto. Gikiewicz jest podstawowym graczem FC Augsburg i regularnie znajduje się w wyjściowym składzie tego zespołu. Trener Enrico Maassena darzy go dużym zaufaniem.

,,Sport Bild” przekazuje pozytywne wyliczenia w aspekcie formy polskiego bramkarza. W Niemczech nikt nie broni na tak dużym poziomie stuprocentowych sytuacji strzeleckiej. Gikiewicz robi to ze skutecznością 45,2%. To o wiele więcej niż Manuel Riemann (33,3%) czy Robin Zentner (32,3%). Daleko w tyle zostawiony w tej statystyce został Manuel Neuer (15,4%).

Rafał Gikiewicz dobrze wypada także w klasyfikacji wszystkich obronionych piłek lecących w światło bramki. Do tej pory jego skuteczność w tym aspekcie wynosi 74,2%, co daje mu trzecią pozycję za Frederkiem Ronnow’em (77,4%) oraz Yannem Sommer’em. (74,7%).

Polski bramkarz ma kontrakt z FC Augsburg do końca czerwca 2023 r. Bardzo możliwe, że zostanie on przedłużony o kolejny rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!