Iga Świątek
essentiallysports.com

Iga Światek pokonała Amerykankę Danielle Collins w spotkaniu II rundy turnieju w Dosze. Liderka rankingu WTA oddała rywalce w całym spotkaniu zaledwie jednego gema.

Liderka rankingu WTA, która z dzisiejszą rywalką przegrała w półfinale Australian Open nie dała rywalce szans w dzisiejszym meczu na korzystny rezultat. Warszawianka w pierwszym secie nie oddała Collins żadnego gema i wygrała pewnie 6:0!

Grająca bardzo słabo Collins w drugim secie nie poprawiła swojej gry i popełniała sporo niewymuszonych błędów. W drugiej partii Świątek przełamała rywalkę już na początku seta i prowadziła 2:0. Amerykanka ze zdobycia pierwszego gema mogła cieszyć się w czwartym gemie. Chwile później Świątek przełamała czterdziestą drugą rakietę świata po raz drugi w secie, a następnie wykorzystując drugą piłkę meczową wygrała seta 6:1 i cały mecz.

Całe spotkanie trwało zaledwie 53 minuty w których najlepsza polska tenisistka popełniła dwa podwójne błędy i zanotowała dwa asy serwisowe.

W spotkaniu ćwierćfinałowym Świątek zmierzy się ze Szwajcarką Belindą Bencić.