Cracovia vs Stal Mielec

W meczu 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy Cracovia podjęła u siebie Stal Mielec. Sąsiadujące w tabeli ze sobą zespoły walczyły o zwycięstwo. Lepsi dziś okazali się piłkarze gospodarzy.

Na początku pierwszej połowy groźne sytuację tworzyli sobie przede wszystkim piłkarze gospodarzy. Najpierw w 6. minucie spotkania piłkę w pole karne przetransportował sobie Kallmann i uderzył płasko po ziemi. Jego strzał jednak minął lewy słupek bramki Mielczan. Później w 9. minucie Makuch przerzucił piłkę główką do Rakoczego, ale ten nie pokonał Mrozka. Tym razem futbolówka minęła prawy słupek. Z czasem piłkarze Stali Mielec rozkręcili się. Szczególnie widoczne było to po pół godzinie gry. W 37. minucie Mak poradził sobie z obrońcą gospodarzy, wpadł w pole karne odgrywając piłkę do Hinokio, który wpakował ją do siatki rywali. Niemczycki próbował interweniować, ale nie mógł już uratować Cracovii przed stratą bramki. Gospodarzom nie pomógł też system VAR, który przenalizował gola i uznał, że został on zdobyty w pełni prawidłowo. Do końca pierwszej połowy nie było już żadnej groźnej sytuacji ani dla Cracovii ani dla Stali Mielec.

Druga połowa meczu rozpoczęła się od szybkiego wyrównania. Cracovia długo nie czekała i już w 47. minucie Konoplanka dośrodkował na piąty metr, a Kakabadze strzelił na 1:1. ,,Pasy” po wprowadzeniu trzech piłkarzy na boisko odzyskali werwę i ruszyli do ataku w pogoni za kolejnym golem. Najlepszą okazję do zmiany wyniku Cracovia miała w 75. minucie, kiedy chwilę po wejściu na boisko Bochnak uderzał z ostrego kąta. Piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Trzy minuty później swoją szansę miała też Stal Mielec, kiedy Niemczycki minął się z piłką w locie i zostawił pustą bramkę. Żaden piłkarz Stali jednak nie wykorzystał dogodnej sytuacji. Końcowo piłka została wybita przez Jabłonsky’ego. To co nie udało się Stali zrobiła natomiast Cracovia. W 85. minucie po dośrodkowaniu Kakabadze Makuch zgarnął piłkę i wstrzelił ją w lewy róg bramki. Cracovia znalazła się na prowadzeniu, którego nie oddała już do końca meczu wygrywając 2:1.

Cracovia dzięki zwycięstwu przesunęła się na czwarte miejsce w tabeli Ekstraklasy, a Stal Mielec pozostała na siódmym miejscu. Po zakończeniu 21. kolejki lokaty te jednak najprawdopodobniej ulegną zmianie.

Cracovia – Stal Mielec 1:1 (0:1)

37′ 0:1 Hinokio

47′ 1:1 Kakabadze

85′ 2:1 Makuch

Cracovia: Niemczycki – Jugas (46′ Hoskonen), Jablonsky, Ghita – Rapa (46′ Kakabadze), Oshima, Atanasov, Siplak (77′ Jaroszewski), Rakoczy (73′ Bochnak), Makuch – Kallman (46′ Konoplyanka).

Stal Mielec: Mrozek – Getinger, Flis, Matras, Kruk, Wolski – Mak (74′ Domański), Hinokio (83′ Kasperkiewicz), Vallejo (89′ Makuch), Ciepiela (73′ Ratajczyk) – Sappinen (74′ Lebedyński).