Łyżwiarstwo szybkie

Drugi dzień zmagań na łyżwiarskim torze w Tomaszowie Mazowieckim dobiegł końca. Blisko medalu była polska drużyna sprinterska kobiet.

Łyżwiarze w sobotę zmagali się z dystansami 500, 1500, 5000 metrów oraz w żeńskim sprincie drużynowym. Podobnie jak wczoraj rywalizacja miała miejsce w dywizji A oraz B.

W dywizji B na 1500 metrów wystąpiła Magdalena Czyszczoń i Natalia Jabrzyk. Pierwsza z pań zajęła trzecie miejsce, a druga była szósta. Na 500 metrów mieliśmy tylko jednego polskiego reprezentanta Gawła Oficjalskiego, który po zsumowaniu czasów uplasował się na siedemnastej pozycji.

W dywizji A na 1500 metrów wystartowała Karolina Bosiek. Polka została sklasyfikowana na piętnastej lokacie. Najwięcej szans pokładaliśmy w sprincie mężczyzn, gdzie wystartowało aż trzech polskich łyżwiarzy. Nadzieję jednak okazały się nie przełożyć na wyniki. Marek Kania był dopiero czternasty, Damian Żurek szesnasty, a Piotr Michalski dziewiętnasty. Na koniec w walce o medal wystąpiły Polki, w drużynie sprinterskiej. Martyna Baran, Iga Wojtasik oraz Karolina Bosiek mierzyły się z Chinkami. Niestety polskie łyżwiarki wylądowały tuż za podium, na czwartym miejscu.