Chrobry Głogów wygrał w Szczecinie z Sandra Spa w potyczce 16.serii PGNiG Superligi. „Portowcy” zagrali niezły mecz, ale „pozostanie w szatni” przez pierwszy kwadrans po przerwie odbił się zdecydowanie na wyniku spotkania.

Początek spotkania należał zdecydowanie do szczecinian, którzy prowadzili 2-0 i 3 – 1 mogli więcej, ale w bramce dobrze dysponowany był Rafał Stachera. Zresztą to samo można powiedzieć o Maksymie Viunyku, który w 17 minucie bronił z blisko 60 % skutecznością. W 11 minucie po bramce Patryka Kroka było 6 – 4 i dobrze naoliwiona maszyna szczecińska się zacięła. Po bramce Rafała Stachery w 15 minucie było 6 – 6. Grę w ataku po czasie dla trenera Wojciecha Jedziniaka rozruszał Bogdan Cherkashchenko, którego 3 celne rzuty pozwoliły wyprowadzić szczecinian na prowadzenie 9 – 8. W 23 minucie  gospodarze prowadzili jeszcze 11 – 10, ale później do głosu doszli goście. Skuteczne kontry Kacpra Grabowskiego i efektowne parady w bramce Rafała Stachery pozwoliły na prowadzenie do przerwy gości 13 – 14.

Druga część meczu to skuteczna gra w ataku głogowian. W 40 minucie było 16 – 19, a bramki dla szczecinian po przerwie zdobywał tylko wspomniany Bogdan Cherkashchenko. W 44 minucie było już 16 – 22 i szansa na 3 punkty z każdą minutą malała. Wtedy do gry włączył się także Filip Wrzesiński zdobywając 3 szybkie bramki, jednak na niewiele się zdały, Głogowianie grali szybko i skutecznie, szczecinianie z kolei też próbowali takiej gry, jednak nie przynosiła ona takich efektów. 8 minut przed końcem trener gospodarzy zmienił system obrony na 6 – 0 i przyniosło to skutek. W 57 minucie po golu Dawida Krysiaka przewaga została zniwelowana do 3 bramek, mogło być nawet 2 bramki na 2 minuty przed końcem, ale rzut na pustą bramkę końcami palców obronił Rafał Stachera i stało się jasne, że 3 punkty pojadą do Głogowa. Ostatnią bramkę w meczu zdobył Bartosz Skiba i ustalił wynik spotkania na 25 – 30.

Sandra SPA Pogoń Szczecin – Chrobry Głogów 25 – 30 (13-14)

Sandra SPA Pogoń Szczecin – Viunyk – Cherkashchenko 6, Krysiak 5, Wrzesiński 5, Polok 4, Krupa 3, Zalevskiy 1, Kapela, Starcevic, Nowak, Wiśniewski

Chrobry – Stachera 1 – Paterek 8, Grabowski 7, Matuszak 3, Skiba 3, Tilte 2, Orpik 2, Kosznik 2, Zdobylak 1, Dadej 1, Otrezov, Klinger

Źródło: Biuro prasowe PGNiG Superliga