Fot: Twitter/Gibby

W pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzyń Grupa Azoty Chemik Police przegrała po pięciosetowym boju z tureckim Fenerbahce Stambuł.

Zespół z Polic ie był stawiany w roli faworyta jeżeli chodzi o dwumecz jednak zawodniczki z Polic zapowiadały walkę o zwycięstwo w pierwszym spotkaniu.

Podopieczne Radosława Wodzińskiego w pierwszym secie nie miały zbyt wiele do powiedzenia i przegrały partię otwierającą zdobywając w niej zaledwie 14 punktów. W drugim secie Policzanki walczyły jak równy z równym i wygrały 29:27.

Trzecia partia była podobna do seta otwierającego spotkanie do momentu 24:18 i serii sześciu punktów z rzędu zdobytych przez gospodynie, które zbliżyły ię do przeciwniczek na jeden punkt (24:23). Niestety ostatecznie musiały uznać wyższość Turczynek, które ostatni punkt zdobyły po błędzie w polu zagrywki Martyny Czyrniańskiej.

W kolejnym secie podobniej jak w poprzednim Policzanki przegrywały jednak doprowadziły do remisu 20:20 i w końcówce zachowały więcej spokoju i doprowadził do piątej partii.

W decydującym o zwycięstwie w całym meczu secie rywalki szybko odskoczył i pomimo początkowego prowadzenia Polek 2:1 po chwili przegrywały już 5:10. Niestety w końcowej fazie seta rywalki grały dobrze i wygrały piątego seta 15:10 i do Turcji wrócą ze Szczecina ze zwycięstwem.

Liga Mistrzyń – 1/8 finału
Grupa Azoty Chemik Police – Fenerbahce Stambuł 2:3 (14:25, 29:27, 23:25, 25:22, 10:15)

Grupa Azoty Chemik Police: Cipriano, Kowalewska, Korneluk, Brakocević-Canzian, Fabiola, Wasilewska, Połeć, Łukasik, Oveckova, Mędrzyk, Czyrniańska, Sikorska.

Libero: Stenzel, Jagła.

Fenerbahce Stambuł: Macris, Lazarewa, Eroglu, Cetin, Kalac, Diken, Fedorowcewa, Ana Cristina, Boz, Erdem Dundar, Unal, Wuczkowa, Vargas.