Andriej Urlep

Trzystki od trenera? Tak i to nie pierwszyzna… Koszykarski Śląsk zwolnił swojego trenera. Andriej Urlep to mimo wszystko nazwisko, renoma i spory kawałek historii Energa Basket Ligi.

Urlep przestał prowadzić Śląsk już w poniedziałek. Kibice Śląska podzielili się w tej sprawie na dwa obozy. Pierwszy – zdecydowanie mniejszy, uważa że to słuszny ruch. Drugi – który przeważa – twierdzi, że na takie traktowanie legenda Śląska Wrocław nie zasłużyła.

Wrocławianie w tym sezonie w lidze zaczęli rewelacyjnie. Ale od kilku tygodni złapali zadyszkę o ile nie głębszy już kryzys. O ile w lidze mieli bilans 14:0, to w rozgrywkach europejskich mają jedną wygraną do tej pory w czternastu spotkaniach. W lidze mają teraz bilans 15:5. Policzyć łatwo. Po serii czternastu wygranych z rzędu w następnych sześciu wygrali raz.

Urlep zdobył sześć mistrzostw Polski (5 z Śląskiem: 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2023 i jedno z Anwilem Włocławek w 2003). Dwukrotnie dokładał do tego srebrne medale (w 2005 i 2006) oraz raz brąz (2007).

Nowym trenerem mistrzów Polski ma zostać Ertuğrul Erdoğan. To 54-letni turecki szkoleniowiec, którego CV jest naprawdę bogate. W przeszłości prowadził m.in. dwie ekipy ze Stambułu (Fenerbahce i Galatasaray), Türk Telekom Ankarę oraz reprezentację Turcji – już jako asystent. Osiągnięcia? W 2010 roku jego zespół wygrał mistrzostwo kraju. Wtedy był tymczasowym trenerem właśnie Fenerbahce Stambuł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!