W 21. kolejce Energa Basket Ligi terminarz skojarzył bardzo przyzwoicie spisujące się w tym sezonie ekipy Spójni Stargard oraz Trefla Sopot. Sopocianie przybyli do Stargardu w glorii zdobywcy Tauron Pucharu Polski co wcale im nie pomogło wobec maksymalnej mobilizacji ekipy z województwa zachodniopomorskiego.

Wyrównany początek spotkania układał się bardziej po myśli Trefla, który dzięki Rolandsowi Freimanisowi i Garrettowi Nevelsowi miał małą przewagę. Później inicjatywę przejęli jednak gospodarze – było to możliwe dzięki kolejnym zagraniom Courtneya Fortsona i Ajdina Penavy. Starał się to zmieniać jeszcze ponownie Nevels, ale dzięki akcji Penavy po 10 minutach był remis – po 19. Obie ekipy w drugiej kwarcie również nie zachwycały rewelacyjną ofensywą, ale kibice oglądali dość wyrównane spotkanie. Dopiero po trójce w kontrze Michała Kolendy goście mieli cztery punkty przewagi. Sprawy w swoje ręce brał jednak Fortson – po jego trójce stargardzianie ponownie byli lepsi! Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 37:32.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Sebastiana Machowskiego po rzucie Courtneya Fortsona był już lepszy o osiem punktów, ale serią… 8:0 odpowiedzieli gości i dzięki trójce Camerona Wellsa był już remis! PGE Spójnia szybko reagowała – siedmioma punktami z rzędu – i ponownie kontrolowała sytuację. Trójkami wymienili się jeszcze Nevels i Kikowski, a po 30 minutach było 55:50. W kolejnej części gry po małej serii 7:0 i rzutach wolnych Brody’ego Clarke’a różnica na korzyść stargardzian wzrosła do 13 punktów. Na to zespół trenera Żana Tabaka nie był już w stanie zareagować. PGE Spójnia grała swoje już do końca i ostatecznie zwyciężyła pewnie – 77:66.

Najlepszym graczem gospodarzy był Courtney Fortson z 20 punktami, 10 asystami i 8 zbiórkami. Garrett Nevels zdobył dla gości 14 punktów, 11 zbiórek i 4 asysty.

PGE Spójnia Stargard – Trefl Sopot 77:66 (19:19, 18:13, 18:18, 22:16)

Spójnia: Fortson 20 pkt (1×3, 10 as., 8 zb.), Clarke 11, Benson 10, Gruszecki 4, Brenk 4 oraz Kikowski 13 (4×3), Penava 13, Grudziński 2, Śnieg 0

TREFL: Wells 17 (3×3), Nevels 14 (3×3, 11 zb.), Radić 10, Kolenda 7 (2×3), Freimanis 2 oraz Gordon 6 (7 zb.), Zyskowski 5 (1×3), Salumu 3, Kulikowski 2, Pluta 0