Piłka ręczna, 4 Nations Cup
29.12.2021 Gdansk, Piłka Ręczna Mezczyzn, ERGO ARENA, Turniej 4 Nations Cup 2021, Mecz Polska - Japonia, Foto Grzegorz Trzpil / Fotografia i Idea

Już w najbliższą środę w Gdańsku polscy piłkarze ręczni podejmą w ramach meczu eliminacyjnego do Mistrzostw Europy 2024 reprezentację Francję. W spotkaniu nie będą mogli wystąpić: Michał Daszek, Michał Olejniczak oraz Ariel Pietrasik. 

Młodość pomieszana z doświadczeniem nie będzie mogła pomóc polskiej kadrze szczypiorniaka w meczu z ,,Trójkolorowymi”. Bartosz Jurecki musiał szybko znaleźć zastępstwo za kontuzjowanego Daszka, Olejniczaka i Pietrasika. Padło na rezerwowych: Krzysztofa Komarzewskiego oraz Pawła Paterka.

Mecz z Francuzami zostanie rozegrany 08.03. o godzinie 18:00 w gdańskiej Ergo Arenie. Aktualnie w grupie B zarówno Polska jak i Francja ma po dwa zwycięstwa. Na rewanż w Aix-en Provence trzeba będzie poczekać do soboty (11.03).

Biało-czerwoni całkiem niedawno mierzyli się po raz ostatni z Francuzami. Miało to miejsce podczas inauguracji Mistrzostw Świata w katowickim Spodku, gdzie polscy szczypiorniści grali z nimi jak równi z równym. Ostatecznie jednak ponieśli porażkę 24:26.

Podczas meczu Polska vs Francja nastąpi pożegnanie wieloletnich kadrowiczów: Karola Bieleckiego, Marcina Lijewskiego i Patryka Kuchczyńskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!