Strona główna Siatkówka PlusLiga Plusliga: Wielka niespodzianka w Kędzierzynie – Koźlu! Skra pokonuje ZAKSĘ 3-0.

Plusliga: Wielka niespodzianka w Kędzierzynie – Koźlu! Skra pokonuje ZAKSĘ 3-0.

328
0

PGE Skra Bełchatów sensacyjnie pokonuje 3-0 na wyjeździe Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn – Koźle w meczu 27 kolejki Plusligi. Mecz od samego początku układał się pod dyktando gości, którzy pewnie zwyciężyli w 3 setach.

Mecz rozpoczął się skutecznym atakiem ze środka Karola Kłosa. W kolejnych akcjach gospodarze z Kędzierzyna-Koźla popełniali błędy przez co Bełchatowianie wyszli na prowadzenie 7-2. Po ataku Kooya Skra znajdowała się już na prowadzeniu 17-10, a trener ZAKSY został przez zmuszony do wzięcia przerwy na żądanie. Po powrocie na parkiet aktualni Mistrzowie Polski zaczęli odrabiać straty doprowadzając do wyniku 14-18. Dobra passa Kędzierzynian została przerwana przez skuteczny atak Atanasijevicia. Końcówka to już popisowa gra Skry, która wygrała premierową odsłonę meczu 25:20.

Drugą partię ponownie lepiej zaczęli goście, którzy szybko wyszli na prowadzenie 5-2. Siatkarze z województwa Łódzkiego sukcesywnie powiększali swoją przewagę nad rywalami. Po tym jak Łukasz Kaczmarek został zablokowany na tablicy wyników widniał już rezultat 14-8 dla Skry. Bardzo dobre zawody rozgrywał dziś przyjmujący Dick Kooy dzięki, któremu Bełchatowianie utrzymywali 5/6 punktowe prowadzenie nad zawodnikami ZAKSY. Finalnie Bełchatowianie mogli sobie zapisać zwycięstwo również w drugiej partii wygrywając ją 25-18.

Trzecia odsłona meczu rozpoczęła się bardziej wyrównanie niż dwa poprzednie sety. W momencie kiedy to Wojciech Żaliński został zablokowany goście odskoczyli na 4 punkty (10:6). Skra pozostawała na prowadzeniu nie dając zbliżyć się gospodarzom, którzy mieli problemy w ataku. W końcówce do walki próbowali wrócić siatkarze ZAKSY dzięki punktom zdobytym przez Śliwkę i Hubera. Nic to nie dało gdyż, to PGE Skra Bełchatów po autowym ataku Kaczmarka wygrała 25:20.

MVP meczu: Dick Kooy (17 punktów)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn – Koźle – PGE Skra Bełchatów 0-3 (20:25, 18:25, 20:25)

Składy zespołów

ZAKSA: Kaczmarek, Śliwka, Huber, Smith, Bednorz, Janusz, Shoji, Żaliński, Kluth, Witenburg, Pashytskyy, Banach

Skra: Kooy, Atanasijević, Kłos, Bieniek, Lanza, Łomacz, Gruszczyński, Janus, Mitić, Musiał, Milczarek, Rybicki, Vasina, Gunia