Piast Gliwice pokonał na wyjeździe 1:0 Miedź Legnicę po bramce Jorge Felixa. Gospodarze mimo gry w przewadze pod koniec meczu, nie byli w stanie ani razu pokonać Frantiska Placha. Kolejna porażka Miedzi sprawia, że ma już ona aż 9 punktów straty do bezpiecznego miejsca.

Obie drużyny zaczęły mecz dosyć ofensywnie, ale to goście otworzyli wynik. W 23. minucie po wrzutce z rzutu wolnego Ariel Mosór odegrał piłkę głową do Jorge Felixa, a ten z bliskiej odległości trafił do siatki. Jak się później okazało, trafienie Hiszpana było na wagę trzech punktów dla Piasta. W 80. minucie po ostrym faulu na Dawidzie Drachalu czerwień otrzymał Patryk Dziczek. Podopieczni Aleksandara Vukovicia musieli kończyć mecz w osłabieniu, ale mimo tego zdołali dowieźć jednobramkowe prowadzenie do końca. Dzięki wygranej Piast oddalił się od niebezpiecznej strefy i wskoczył na 10. pozycję w tabeli. Z kolei Legniczanie nie wygrali już piątego meczu z rzędu i zdaje się, że po roku przerwy najprawdopodobniej powrócą do Fortuna 1 Ligi.

Miedź Legnica – Piast Gliwice 0:1 (0:1)

Bramki: Jorge Felix ’23