Już za kilka dni Biało-Czerwoni rozegrają pierwszy mecz w ramach eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Jutro nasi reprezentanci rozpoczynają pierwsze zgrupowanie pod wodzą Fernando Santosa. Jak nasi kadrowicze spisywali się na boiskach ligowych w ostatnich starciach przed przerwą reprezentacyjną?

Serie A: Piotr Zieliński zaliczył asystę przy pierwszym trafieniu w meczu z Torino, gdzie Napoli pewnie pokonało rywali 4:0. Zadowolony nie może być Karol Linetty, bowiem jedna z bramek padła po spowodowanym przez niego rzucie karnym. Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Bartosz Bereszyński. Pierwszą asystę w tym sezonie zaliczył Paweł Dawidowicz. Polak rozegrał całe spotkanie, a jego Hellas Verona uległa Sampdorii 1:3. Czyste konto w wygranym 1:0 meczu z Interem Mediolan zachował dziś Wojciech Szczęsny. Pełne 90 minut rozegrali też nasi pozostali bramkarze: Bartłomiej Drągowski oraz Łukasz Skorupski. Niestety zadowolony ze swojego dzisiejszego występu nie może być Nicola Zalewski. Polak popełnił kosztowny błąd, po którym padła zwycięska dla Lazio bramka w meczu z AS Romą. Na boisku w 65. minucie starcia Salernitany z Bologną pojawił się Krzysztof Piątek. Polak nie odegrał większej roli w spotkaniu, ostatecznie zakończyło się ono remisem 2:2.

Premier League: Całe spotkanie rozegrał Matty Cash. Jego Aston Villa bez straty bramki pewnie pokonała Bournemouth 3:0. Debiut w lidze zaliczył dziś Jakub Kiwior. Polak pojawił się na boisku w 86. minucie starcia z Crystal Palace, w którym Arsenal zwyciężył 4:1. W 34. minucie gry podczas meczu z Tottenhamem (3:3) plac gry z urazem opuścił Jan Bednarek. Z najnowszych informacji wynika jednak, że bardzo możliwe, iż będzie do dyspozycji selekcjonera w starciu z reprezentacją Czech.

Eredivisie: Kolejny świetny występ ma za sobą Sebastian Szymański. Feyenoord pokonał Ajax 3:2, a trafienie wyrównujące na 2:2 zdobył właśnie nasz reprezentant! Dla Polaka to siódma bramka w lidze w tym sezonie. W starciu Vitesse z PSV (1:1) 66 minut na boisku spędził Kacper Kozłowski.

Bundesliga: Cały mecz w barwach Augsburga przeciwko FC Schalke 04 rozegrał Robert Gumny. W spotkaniu padł remis 1:1. Wolfsburg natomiast pokonał 1:0 Stuttgart, a 58. minut na placu gry spędził Jakub Kamiński.

Pozostałe: Kolejny dobry występ ma za sobą Michał Karbownik. 22-latek zaliczył asystę przy trafieniu innego z Polaków – Dawida Kownackiego. Ich Dusseldorf pewnie pokonał Rostock 5:2. 70 minut na boisku w wygranym przez Gent 3:0 meczu z Eupen spędził Kamil Piątkowski. Lens Przemysława Frankowskiego pewnie pokonało 3:0 Angers, a Polak zszedł z placu gry w 78. minucie. Całe El Clasico rozegrał Robert Lewandowski. Barcelona zwyciężyła 2:1. Pełne 90 minut w wygranym 1:0 starciu Birmingham z QPR spędził na boisku Krystian Bielik. Również pełne spotkanie zagrał Damian Szymański w lidze greckiej, gdzie AEK i Panathinaikos zremisowali 0:0.

Pierwsze spotkanie w ramach eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy Biało-Czerwoni rozegrają już w piątek, a ich rywalami będą Czesi. Początek meczu o 20:45.