łączynaspiłka.pl

Podziałem punktów zakończył się mecz pomiędzy reprezentacją Polski do lat 19, a Izraelem w ramach finałowego etapu eliminacji mistrzostw Europy. Biało-czerwoni prowadzili i mieli wiele okazji na stadionie Garbarnii Kraków aby sięgnąć po zwycięstwo, ale niestety trzeba zadowolić się jednym punktem.

Polacy w ostatnim etapie kwalifikacyjnym do turnieju finałowego trafili do grupy z Serbią, Izraelem i Łotwą, a szansę na wyjście z grupy mają jedynie dwa najlepsze zespoły. Jak się okazało dziś w Krakowie, są to rywale, których wbrew pozorom nie można lekceważyć.

Wynik spotkania otworzył się już w 10. minucie za sprawą trafienia Filipa Koperskiego. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zawodnik Lechii Gdańsk skierował głową piłkę do siatki. Na odpowiedź rywali nie trzeba było czekać długo. Kwadrans później Izraelczycy przeprowadzili akcję lewą stroną boiska, a po wrzutce w pole karne niepilnowany Ran Binyamin po strzale głową skutecznie wykończył atak i wyrównał stan meczu. Dalsza część meczu nie przyniosła więcej bramek, chociaż oba zespoły miały niejednokrotnie okazje do wyjścia na prowadzenie, ale dobrze spisywali się bramkarze. W końcówce spotkania Tomasz Pieńko był bliski gola po efektownej przewrotce lecz minimalnie chybił. W czwartej minucie doliczonego czasu gry po niewykorzystanym rzucie rożnym dla gości azerski sędzia gwizdnął po raz ostatni.

Po pierwszej kolejce spotkań w grupie przewodzą Serbowie, którzy dziś skromnie pokonali 1:0 Łotwę. To właśnie najniżej notowany rywal w tym gronie będzie kolejnym rywalem Polaków. Początek meczu w sobotę o godz. 14:00.

Polska – Izrael 1:1 (1:1)
Bramki: Filip Koperski 10 – Ran Binyamin 25
Polska: 1. Oliwier Zych – 5. Filip Koperski (16, 10. Kacper Urbański), 9. Levis Pitan, 4. Miłosz Matysik – 7. Dawid Bugaj, 14. Maximillian Oyedele, 6. Antoni Kozubal, 3. Jakub Lewicki (71, 11. Miłosz Brzozowski) – 20. Igor Strzałek (78, 17. Dominik Biniek), 19. Jordan Majchrzak, 21. Tomasz Pieńko (78, 18. Szczepan Mucha).