Biało-Czerwoni po zwycięstwie nad parą gospodarzy  Virgen/Sarabia pokonali 2-0 również Chilijczyków Grimalt/Grimalt. Polski duet z kompletem punktów na koncie zajmuje drugie miejsce. O północy czasu polskiego Bryl/Łosiak zmierzą się z Holendrami  Boermans/de Groot o zwycięstwo w grupie D.

Znakomicie spotkanie z braćmi Grimalt rozpoczęli Polacy, którzy po serii zdobytych punktów wyszli na prowadzenie 9-5. W kolejnych akcjach Biało-Czerwoni zdobywali kolejne punkty dzięki bardzo dobrej dyspozycji Bartosza Łosiaka w ataku. Nasz broniący w pierwszej partii skończył ⅚ ataków. Rywale z Chile nie byli już w stanie nawiązać jakiejkolwiek walki w premierowej odsłonie meczu i to polski duet wygrał 21-8.

Początek drugiej partii był bardziej wyrównany niż pierwszy. Oba duety przez dłuższy czas szły punkt za punkt. Dopiero przy stanie 8-8 Polacy zdołali odskoczyć na dwa punkty. Po przerwie technicznej para z Ameryki Południowej zaczęła odrabiać straty doprowadzając do remisu 16-16. Natomiast końcówka należała już do Bryla/Łosiaka, którzy wygrali drugiego seta 21-18.

Łosiak/Bryl – Grimalt/Grimalt 2:0 (21:8, 21:18)

Biało-Czerwoni z dwoma zwycięstwami na koncie zajmują obecnie drugie miejsce w grupie tuż za Holendrami Boermans/de Groot. Polski duet o północy czasu polskiego zmierzy się ze wspomnianą parą o zwycięstwo w grupie D i bezpośredni awans do ćwierćfinału turnieju w Tepic.

Źródło: SBC Portal Sportowy