W drugim meczu półfinału pomiędzy BC Polkowice i Zagłębiem Sosnowiec mistrzynie Polski odnoszą kolejną wygraną. Od awansu do wielkiego finału Energa Basket Ligi Kobiet dzieli je już tylko jedna wygrana.

Spotkanie na początku układało się lepiej dla mistrzyń Polski. Polkowiczanki po trojkach Klaudii Gretchen i Erici Wheeler prowadziły 11:4. Sosnowiczanki próbowały się zbliżać do rywalek, ale trafienia w dalszej części pierwszej kwarty w wykonaniu Telengi, Wheeler oraz Gretchen utrzymywały przewagę obrończyń tytułu. W ekipie Zagłębia motorem napędowym starała się być Jessica January. na początku drugiej odsłony przewaga „Pomarańczowych” malała do trzech oczek, ale szybkie trafienia trzypunktowe Gretchen (dwa) i Banaszczak w ciągu 45 sekund ponownie dawało spokojniejsze prowadzenie gospodyń. Mimo tego sosnowiczanki nie zamierzały się poddawać. Ale nie mogły przełamać czteropunktowej straty do rywalek. Jednak seria 11:2 BC Polkowice dawało oddech mistrzyń Polski. Na dużą przerwę gospodynie schodziły z dziesięciopunktową przewagą.

Po zmianie stron BC Polkowice chciały od razu zbudować przewagę. Po trafieniu zza łuku Weroniki Gajdy miały największą trzynastopunktową przewagę. Aktywna znowu była Jessica January, a pojedyńcze trafienia Mistinovej oraz Zampere ponownie dawały szansę na wyrównanie spotkania. Jednak dalej polkowiczanki miały sześć oczek przewagi oraz skuteczną dziś Klaudię Gretchen. Reprezentantka Polski w koszykówce trzyosobowej znów o sobie dała znać dwoma trójkami. To rozpoczęło budowanie większej przewagi przez zespół z Dolnego Śląska. W czwartej odsłonie to mistrzynie Polski wrzuciły wyższy bieg. Było kwestią czasu, kiedy polkowiczanki szybciej odskoczą rywalkom. Po kolejnym celnym rzucie zza łuku – Sasy Cado – przewaga już wynosiła rekordowe szesnaście oczek. Tego sosnowiczanki nie zdołały odrobić. Mimo, że do końca spotkania było jeszcze blisko siedem minut mistrzynie Polski kontrolowały spotkanie.

Dla polkowiczanek 18 punktów, 5 zbiórek i 5 asyst zanotowała Klaudia Gretchen, a bohaterka wczorajszego meczu Erica Wheeler 13 punktów i 10 asyst. Dla Zagłębia 18 punktów, 9 zbiórek i 10 asyst miała Jessica January.

BC POLKOWICE – MB ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 90:70  (19:12, 22:19, 23:21, 26:18)