Michał Kwiatkowski
Foto: INEOS Grenadiers

O wielkim nieszczęściu może mówić polski kolarz Michał Kwiatkowski. Torunianin podczas niedzielnego wyścigu w World Tourze Gandawa Wevelgem zaliczył groźny upadek na 125. kilometrze trasy i musiał wycofać się z dalszej jazdy. 

Mistrz Świata z 2014 r. Michał Kwiatkowski przystąpił do tego wyścigu z dużymi nadziejami i na tym właściwie się skończyło. Na 125. kilometrze polski kolarz upadł na lewy bok i bardzo długo nie potrafił podnieść się z asfaltu. Ostatecznie pozbierał się, ale musiał odpuścić dalszą rywalizację. Na ten moment nie jest wiadome czy Polak odniósł jakąś kontuzję, która wykluczyłaby go z kolejnych wyścigów. Na video obrazującym cierpienie polskiego kolarza można dostrzec, że trzyma się on za obojczyk.

W tym roku występy zwycięzcy jednego z etapów Tour de France kompletnie nie wychodzą po jego myśli. Do tej pory Kwiatkowski ścigał się już w Etoile de Besseges, Strade Bianche czy Volta ao Aglarve. W żadnym z nich nie odniósł sukcesu przyjeżdżając do mety na odległych pozycjach. W piątek natomiast zmagał się w E3 Saxo Classic, ale nie ukończył tego wyścigu z powodu problemów technicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!