Reprezentacja Polski do lat 21 pokonała 2:0 Albanię w swoim drugim meczu sparingowym na zgrupowaniu w Turcji. Tym samym Biało-Czerwoni odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym roku kalendarzowym.

Po piątkowym bezbramkowym remisie z Austrią, dziś podopieczni Michała Probierza pokonali 2:0 reprezentację Albanii. Już w 11. minucie wynik spotkania otworzył Mateusz Musiałowski. Zawodnik Liverpoolu po składnej akcji z bliskiej odległości po mocnym strzale trafił do siatki. Polacy przeważali na boisku, ale długo nie byli w stanie podwyższyć prowadzenia. Na drugą bramkę w tym spotkaniu trzeba było czekać aż do 81. minuty kiedy wynik spotkania ustalił Szymon Włodarczyk. Napastnik Górnika Zabrze wykorzystał piłkę dograną z prawej strony i po strzale bez przyjęcia pokonał bramkarza rywali w sytuacji sam na sam. Jeszcze w doliczonym czasie gry Włodarczyk był bliski drugiego trafienia w tym meczu, ale piłka tylko obiła poprzeczkę.

Zespół Michała Probierza udanie rozpoczął okres przygotowań do wrześniowych meczów eliminacji mistrzostw Europy w których na początek zmierzą się z Kosowem i Estonią. Miejmy nadzieję, że seniorska kadra naszego kraju weźmie przykład z młodszych kolegów i również pokona dziś wieczorem Albanię.

Polska – Albania 2:0 (1:0)

Bramki: Musiałowski (11.), Włodarczyk (81.)

Polska: Bąkowski (46 M. Biegański) – Szymański, Peda, Lipkowski (46 Pingot), Wójtowicz (46 Kłudka), Kałuziński, J. Biegański (77 Łęgowski), Rakoczy (61 Karasek), Musiałowski (77 Włodarczyk), Palacz (46 Lukoszek), Buksa (90 Mosór)