Magda Linette i Bernarda Pera pokonały Laurę Siegemund i Wierę Zwonariewą w spotkaniu 1/8 finału debla kobiet. Polska-amerykańska para nie była faworytem tego meczu, jednak pokazała lepszy tenis i zameldowała się w ćwierćfinale.

Pierwszy set błyskawicznie padł łupem Linette i Pery, które zakończyły go w zaledwie 24 minuty. Po drodze Polka i Amerykanka dwukrotnie przełamały rywalki, wygrywając partię 6:1.

Drugi set był zdecydowanie bardziej wyrównany. W 4 gemie „polska” para straciła serwis, przez co przegrywała 1:3. Linette i Perze udało się odrobić stratę w 7 gemie, gdy wykorzystały pierwszego break-pointa. Następnie obie pary wygrywały swoje serwisy, doprowadzając do tie-breaka. Polsko-amerykański debel musiał „po drodze” obronić piłkę setową. Tie-break toczył się bardzo wyrównanie, ale to Linette i Pera były minimalnie lepsze. Wykorzystały drugą piłkę meczową, zapewniając sobie awans do ćwierćfinału!

Linette/Pera – Siegemund/Zwonariewa 6:1, 7:6(5)

Tak dobrze nie poszło niestety drugiej z naszych deblistek: Alicji Rosolskiej. Polka grająca wraz z Monicą Niculescu przegrała w 1/8 finału z parą Hunter/Mertens 3:6, 2:6.

Dzisiaj czekają nas pojedynki singlowe Huberta Hurkacza z Francuzem Mannarino oraz Magdy Linette z Amerykanką Pegulą.

Źródło: SBC Portal sportowy