Koszykarze Enea Zastalu Zielona Góra pokonali Suzuki Arkę Gdyni w spotkaniu 25. serii Energa Basket Ligi. Brak dwóch podstawowych graczy zielonogórzan – Alana Hadzibegovica i Sebastiana Kowalczyka – odczuwalny był w pierwszej części, lecz po długiej przerwie mocny kandydat do gry w play-off poprawił grę w obronie i zasłużenie zwyciężył ekipę z Trójmiasta.

Na początku spotkania bardzo aktywny był Bryce Alford i to głównie dzięki niemu gospodarze byli minimalnie lepsi. Dzięki Novakowi Musiciowi i Treyowi Wade’owi gdynianie ciągle byli blisko. Następnie jednak świetny fragment Jana Wójcika oznaczał siedem punktów przewagi Enea Zastalu. W końcówce bardziej skuteczna była Suzuki Arka – po rzutach Jamesa Florence’a po 10 minutach było 25:27. W drugiej kwarcie przewaga przyjezdnych dość szybko urosła do 10 punktów dzięki kolejnemu zagraniu Florence’a. Zielonogórzanie odpowiedzieli na to serią 8:0 i po akcji 2+1 Jana Wójcika byli już blisko! Zespół trenera Krzysztofa Szubargi kontrolował jednak wydarzenia na parkiecie i po kolejnych rzutach duetu Fenner-Florence pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 47:50.

W trzeciej kwarcie przewaga przyjezdnych urosła ponownie nawet do ośmiu punktów dzięki trafieniu Adama Hrycaniuka. Enea Zastal ciągle był jednak bardzo blisko, w czym pomagali ciągle Bryce Alford i Jan Wójcik. Po trójce tego pierwszego wracał na prowadzenie! Ostatecznie kolejne zagrania Kareema Brewtona oraz Aleksandara Zecevicia sprawiły, że po 30 minutach było 69:65. Kolejna część meczu dalej była wyrównana, a po kolejnych rzutach Treya Wade’a i Jamesa Florence’a goście na chwilę wracali na prowadzenie. Ekipa trenera Olivera Vidina odpowiedziała jednak rewelacyjną serią 15:1 – po efektownym wsadzie Jana Wójcika i kontrze Dusana Kutlesicia była lepsza o 13 punktów! Tego gdynianie nie byli już w stanie odrobić! Ostatecznie Enea Zastal zwyciężył 97:87.

Enea Zastal Zielona Góra – Suzuki Arka Gdynia 97:87 (25:27, 22:23, 22:15, 28:22)

Zastal: Alford 28 (4×3), J. Wójcik 14 (1×3), Pluta 12 (2×3), Brewton 9 (1×3), S. Wójcik 7 oraz Zecević 20 (3×3), Kutlesić 5 (11 asyst), Dydak 2, Góreńczyk 0, Kunc 0.

Arka: Fenner 21 (2×3), Musić 15, Wade 8 (2×3), Wilczek 7 (1×3), Sewioł 4 oraz Florence 24 (3×3), Hrycaniuk 8, Wołoszyn 0, Lis 0

Źródło: plk.pl