Piotr Biesiekierski

Piotr Biesiekierski startuje w motocyklowych Mistrzostwach Hiszpanii, w klasie Superstock 1000. Dla 21-latka jest to debiut, w takiej randze zawodów. Mimo to idzie mu świetnie. Polski motocyklista zwyciężył w kwalifikacjach, a także w pierwszej rundzie Mistrzostw Hiszpanii.

Weekendowe zmagania miały miejsce na torze w Jerez de la Frontera. Już w sobotę Biesiekierski w barwach Fau55 Euvic Racing wyprzedził szesnastu motocyklistów i wygrał kwalifikację. To mogło wróżyć, także dobry jego występ w pierwszym wyścigu. Faktycznie, Polak walczył w nim o zwycięstwo. Niestety na cztery rundy do końca został wypchnięty poza tor przez jednego z zawodników i nie ukończył rywalizacji.

Zdecydowanie mniej pechowo było w niedzielę, gdzie Biesiekierski długo trzymał się na piątej lokacie po niewielkim błędzie, przy wchodzeniu w zakręt. Z czasem jednak nadrobił te straty i znalazł się na drugim miejscu, a na ostatnim okrążeniu wyszedł na prowadzenie i jako pierwszy przeciął linię mety.

Druga runda Mistrzostw Hiszpanii odbędzie się za dwa tygodnie. Zmagania przeniosą się z Jerez de la Frontera na Motorland Aragon.