Szymon Sajnok
Foto: Twitter @Q36_5ProCycling

Jedynym Polakiem na liście startowej kolarskiego wyścigu Région Pays de la Loire Tour jest Szymon Sajnok. Polski kolarz dobrze zaprezentował się na pierwszym etapie finiszując na siódmej lokacie. 

Trasa 69. edycji tego francuskiego wyścigu miała rozpocząć się w Saint-Nazaire, ale z powodu trwających tam protestów start został przeniesiony do innej miejscowości – Saint-Père-en-Retz. Na kolarzy podczas pierwszego etapu wyścigu czekało do pokonania 150. kilometrów, po głównie płaskim terenie. Na trasie usytuowane były trzy lotne i dwie górskie premie. Lista startowa była bardzo skromna jeśli chodzi o Polaków. Widniało na niej nazwisko tylko jednego z nich – Szymona Sajnoka (Q36.5 Pro Cycling Team).

Polski kolarz zaprezentował się bardzo dobrze finiszując sprintersko z peletonu na siódmej lokacie. Sajnok już od trzech lat nie plasował się tak wysoko na etapie wyścigu. Wpływ na jego, ale także i innych rezultat miała też kraksa do której doszło na chwilę przed metą. Podczas wyścigu grupki kolarzy próbowały ucieczek, ale końcowo zgarniali podczas nich tylko premie lotne bądź górskie. Najdłużej przed peletonem trzymał się Francuz z TotalEnergies, ale i on ostatecznie na niespełna trzy kilometry do linii mety został doścignięty i wchłonięty przez pościg.

Wyniki I. etapu Region Payd de la Loire Tour: 

1. Bryan Coquard – 3:01:48

2. Marjin Van Den Berg +0,00

3. Manuel Penalver Aniorte +0,00


7. Szymon Sajnok +0,00

Źródło: SBC Portal Sportowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!