Foto: sportsbuzz.site

Ostatnimi czasy w chodzie sportowym polscy reprezentanci odnoszą duże sukcesy. Na najbliższych igrzyskach olimpijskich w Paryżu 2024 zostanie wprowadzona jeszcze jedna konkurencja, w której Polacy będą mogli święcić tryumfy. 

Mowa o drużynowym chodzie sportowym na dystansie maratońskim, który będzie liczył 42,195 km (to daje ponad dziesięć kilometrów na jedną zmianę). O wprowadzeniu tej konkurencji zadecydowało World Athletics oraz Międzynarodowy Komitet Olimpijski. W każdej z dwudziestu pięciu drużyn będzie musiało wystąpić dwóch zawodników: jedna kobieta i jeden mężczyzna. Na pierwszej i trzeciej zmianie wystartują panie, a na drugiej i czwartej panowie. Rywalizacja sportowa będzie się toczyć niedaleko wieży Eiffla. Organizatorzy przewidują, że potrwa ona ponad trzy godziny.

Polscy chodziarze i chodziarki mogą być zadowoleni z takiego obrotu spraw. W ostatnich latach Katarzyna Ździebło i Dawid Tomala potrafili pozytywnie zaskoczyć i przywieźć medale indywidualne z największych imprez. Teraz, żeby to się stało trzeba będzie złączyć siły i znaleźć chęci na wspólny występ. Nie jest jednak powiedziane, że to właśnie ta dwójka będzie reprezentować Polskę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!