Szymon Wojciechowski
Foto: pzszerm.pl

Dziś na Mistrzostwach Świata w szermierce rywalizowali kadeci w szpadzie. Najlepiej z Polaków spisał się Szymon Wojciechowski zajmując dziewiąte miejsce. U pań tuż za czołową dziesiątką zmagania ukończyła Magda Ratyna. 

Szymon Wojciechowski w pierwszym pojedynku starł się ze Szwedem Elwinem Elgem. Przeciwnik polskiego szpadzisty musiał uznać jego wyższość przegrywając 6:15. W kolejnej rundzie Wojciechowski trafił na Amerykanina Alexandera Bezrodnova, z którym zwyciężył 15:11. W ćwierćfinale dobra passa Polaka się skończyła, bo na jego drodze stanął Kruz Schembri. Pojedynek obu panów był bardzo wyrównany, ale ostatecznie to Schembri wyszedł z niego zwycięsko 15:14. Wojciechowski musiał pocieszyć się dziewiątym miejscem. Na czterdziestym miejscu zawody skończył Filip Krochmalski, a na sześćdziesiątym drugim Szymon Walkowiak.

Magda Ratyna rozpoczęła walkę od 1/32 finału z Łotyszką Anną Platkovą wygrywając z nią 15:12. W 1/16 mierzyła się z koleżanką reprezentacyjną Oliwią Janeczek, którą pokonała 15:11, a w 1/8 z rozstawioną z jedenastką Węgierką Blanką Virag Nagy. Niestety rywalka okazała się celniejsza od Polki i zwyciężyła z nią bez problemów 15:6. To dało Ratynie jedenastą lokatę. Pozostałe polskie reprezentantki odpadły zdecydowanie szybciej. Oliwia Janeczek została sklasyfikowana na dwudziestej szóstej pozycji, a Aleksandra Szymańska trzy lokaty niżej – dwudziesta dziewiąta.

Wyniki MŚ kadetów w szpadzie: 

1. Domonkos Pelle

2. Kruz Schembri

3. Rayan Rami Rozpide


9. Szymon Wojciechowski

40. Filip Krochmalski 

62. Szymon Walkowiak 

Wyniki MŚ kadetek w szpadzie: 

1. Blanka Virag Nagy

2. Mizuki Homma

3. Li-Hsiang Hung


11. Magda Ratynia 

26. Oliwia Janeczek

29. Aleksandra Szymańska 

Źródło: SBC Portal Sportowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!