Tenis

Hubert Hurkacz (ATP. 13) w trzeciej rundzie WTA 1000 w Monte Carlo mierzył się z Włochem Jannikiem Sinnerem (ATP. 8). Polak miał szansę awansować do ćwierćfinału, ale pomylił się przy piłce meczowej i przegrał 1:2.

Pierwszy set rozpoczął się od próby przełamania Hurkacza przez Sinnera. Włochowi prawie by się to udało, ale Polak obronił dwa break-pointy i zwyciężył inaugurującego gema. W kolejnym to Sinner miał ogromne kłopoty, z których nie był w stanie wyjść obronną ręką. Ostatecznie musiał pogodzić się ze stratą swojego serwisu, a później z następnym przegranym gemem. Tym sposobem wrocławianin prowadził już 3:0. Kolejne pięć gemów padało łupem serwujących tenisistów. Przy stanie 5:3 podawał Hubert Hurkacz. Polski tenisista zwyciężył dziewiątego gema, choć nie było łatwo, bo Włoch coraz bardziej się rozkręcał. Ostatecznie jednak przegrał pierwszego seta 3:6.

W drugiej partii pierwsze dwa gemy zgarnęli serwujący. W trzecim ”Hubi” po dwóch break-pointach przełamał swojego rywala. Szybko jednak Sinner odłamał Hurkacza i doprowadził do wyrównania w gemach 2:2. Od tego momentu aż do końca seta żaden z tenisistów nie potrafił odebrać cudzego serwisu. Mimo, że Włoch miał na to szansę w dwunastym gemie, to nie był w stanie wykorzystać piłki meczowej. Doszło więc do tie-breaka. W nim wymiany były bardzo wyrównane. Bliżej zwycięstwa był Hurkacz, który po świetnych serwisach miał piłkę na zamknięciu meczu. Niestety była ona przy podaniu Sinnera i Polak nie dał rady jej skończyć po swojej myśli. Na koniec ”Hubi” posłał piłkę w siatkę przy forhendzie i oddał partię włoskiemu tenisiście przegrywając 6-8.

Trzeci set to była tylko formalność dla Włocha, który nie potrafił się zatrzymać i raz po raz przełamywał Huberta Hurkacza. Zrobił to w pierwszym, piątym i siódmym gemie wykorzystując break-pointy. Wrocławianin wygrał tylko trzeciego gema. Reszta należała do Sinnera, który pomknął po zwycięstwo 6:1 i w całym meczu 2:1. To właśnie on, a nie Hubert Hurkacz zagra w ćwierćfinale WTA 1000 w Monte Carlo.