Klaudia Breś
Foto; Facebook Klaudia Breś Oficjalnie - strzelectwo sportowe

Świetnie zaprezentowała się podczas strzeleckiego Pucharu Świata w Limie Klaudia Breś. Polka zajęła drugie miejsce w konkurencji pistoletu pneumatycznego z dziesięciu metrów. 

W stolicy Peru – Limie trwają zmagania strzelców. Wśród nich są polscy reprezentanci. Wczoraj szczególnie dobrze wypadła Klaudia Breś zdobywając srebrny medal w pistolecie pneumatycznym. Zanim jednak przejdziemy do osiągnięcia polskiej strzelczyni nie można też zapomnieć o Oskarze Miliweku, który w kwalifikacjach zajął dwudzieste drugie miejsce z pięćset siedemdziesięcioma trzema punktami. Do awansu do rundy rankingowej zabrakło mu zaledwie trzech oczek więcej.

W przypadku udziału Klaudii Breś w eliminacjach Polka nie dała szans żadnej swojej rywalce i pewnie wygrała z pięćset siedemdziesięcioma dziewięcioma punktami. To dało jej bezproblemową kwalifikację do rundy rankingowej. Polka wygrała wszystkie rundy z dużą przewagą i z dorobkiem 254,9 pkt. trafiła do finału z Chinką Ranxin Jing (248,6 pkt). Utytułowana Azjatka w walce o złoty medal pokazała swoją zdecydowaną wyższość. Już po sześciu seriach Breś przegrywała z nią 2:10 i poprosiła o przerwę. Po niej jej dyspozycja uległa poprawie i szybko doprowadziła do wyniku 10:12, który wyglądał już zdecydowanie lepiej. Mimo wszystko ostatnie kilka strzałów było po stronie Chinki, która wykonała je z większą celnością i to ona zwyciężyła 16:12. Polkę jednak trzeba pochwalić za bardzo udany występ okraszony srebrnym krążkiem.

Druga z polskich reprezentantek Julita Borek w swojej grupie kwalifikacyjnej uplasowała się na ósmej pozycji, co nie dało jej przepustki do rund rankingowych.

Wyniki kobiet pistolet pneumatyczny 10. metrów:

1. Ranxin Jiang

2. Klaudia Breś

3. Nan Zhao

Wyniki mężczyzn pistolet pneumatyczny 10. metrów:

1. Damir Mikec

2. Zhang Bowen

3. Ismail Keles

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!