Pogoń Szczecin pokonała Lechię Gdańsk 1:0 w meczu 28. kolejki PKO Ekstraklasy. Portowcy po zwycięstwie zrównali się liczbą punktów z trzecim Lechem Poznań, a Lechia w dalszym ciągu traci pięć punktów do miejsca gwarantującego utrzymanie.

W 11. minucie kontratak gospodarzy wykończył David Badia jednak jego uderzenie minęło bramkę Szczecinian. Strata piłki w środku pola mogła kosztować Gdańszczan utratę bramki jednak uderzenie Grosickiego zatrzymało się na słupku bramki strzeżonej przez Dusana Kuciaka. W 27. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Diabate jednak jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez zawodników gości. Sytuację na wyprowadzenie swojego zespołu na prowadzenie miał Bichakhchyana jednak piłka po rykoszecie wyszła poza plac gry. Przed przerwą dośrodkowanie Pietrzaka dotarło do Diabate, który uderzył głową z pięciu metrów, a futbolówkę na rzut rożny wybił Stipica. Po rzucie rożnym główkował Tobers jednak wysoko nad bramką. W odpowiedzi Gorgon uderzał głową na bramkę Kuciaka, który bez problemu poradził sobie z uderzeniem rywala. Chwile później uderzenie Diabate zostało zablokowane, a strzał Kubickiego przeleciał nad bramką.

Od początku drugiej połowy Lechia próbowała narzucić swój styl gry i przejąć inicjatywę.Indywidualnych akcji próbował Diabate jednak był dobrze powstrzymywany przez defensorów Portowców. Dobrą sytuację miał Flavio Paxiao, który uderzył jednak obok bramki. W 66. minucie Diabate zagrał wzdłuż bramki do Łukasza Zwolińskiego, który uderzył jednak Stipica wybił piłkę na rzut rożny. W 74. minucie Grosicki zagrał z lewej strony do nadbiegającego przed pole karne do Wahana Biczachczian jednak reprezentant Armenii uderzył wysoko nad bramką. W 79. minucie powinno być 1:0 dla Pogoni jednak Kamil Grosicki nie wykorzystał znakomitej sytuacji, a dobitkę Almqvist zablokował jeden z zawodników gospodarzy. Pogoń wyszła na prowadzenie w 82. minucie Kamil Grosicki urwał się lewą stroną i zagrał wzdłuż bramki gdzie piłkę do siatki skierował Abu Hanna. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry z dystansu uderzał Grosicki jednak piłka poszybowała wysoko nad bramką.