Indykpol AZS Olsztyn zrewanżował się za porażki wyjazdowe po raz pierwszy Aluronowi CMC Zawiercie, wygrywając po emocjonującym i długim spektaklu w Iławie 3-2. Przedłużające rywalizację zwycięstwo w walce o półfinał play-off olsztynianie wywalczyli grając bez dwóch podstawowych zawodników.

Indykpol AZS Olsztyn dzielnie przeciwstawiał się faworytowi. mimo iż do rywalizacji przystąpił bez Mateusza Poręby i Grzegorza Pająka. Odrobił stratę z początku seta po błędzie Konarskiego (7:7), ale w dalszym przebiegu premierowej odsłony po pudle Andringi lepszy był Aluron CMC Warta (22:25, którego od półfinału dzieliły dwa sety. Problemy zawiercian zaczęły się jednak od drugiego rozdania.

Były mocne ataki ze strony graczy z Olsztyna, wspaniałe obrony, a finałem był blok na Bartoszu Kwolku. Gospodarze wznosili się na wyżyny swoich umiejętności i przed decydującą rozgrywką drugiej partii wyszli na 4-punktowe prowadzenie (19:15). Ostatni fragment drugiego seta to popis w grze blokiem olsztynian, a zaraz po nich świetny atak Karola Butryna, który zakończył seta (25:16)

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn po znakomitej końcówce drugiego seta poszli za ciosem i w kolejnym całkowicie zdominowali Aluron CMC Wartę Zawiercie. W ataku mieli 70-procentową skuteczność, dołożyli trzy boli i dwa asy. Efekt – wygrana 25:15 i prowadzenie w meczu 2:1.

Miejscowi nie utrzymali wysokiego poziomu gry, a zmiany dokonane przez Michała Winiarskiego przyniosły efekt w postaci poprawy skuteczności. W czwartym secie bardzo dobrze zagrał Dawid Dulski (6 pkt.), a Marcin Waliński dobrze przyjmował i bronił. Obudził się Uros Kovacević, w Aluron CMC Warta wygrała 25:18. Zwycięzcę meczu i ewentualnego półfinalistę miał więc wyłonić tie-break.

Kuba Hawryluk obronił atak Urosa Kovacevicia, kontrę skończył Karol Butryn, co oznacza, że w niedzielę będzie czwarty mecz.

Na trzeciego półfinalistę PlusLugi musimy jeszcze poczekać. Indykpol AZS Olsztyn pokonał Aluron CMC Wartę Zawiercie i w rywalizacji play-off przegrywa 1:2. Tie-break był zacięty – Moritz Karlitzek popisywał się asami, a Karol Butryn był skuteczny w ataku. W najważniejszej akcji spotkania Kuba Hawryluk obronił atak Urosa Kovacevicia , kontrę skończył Karol Butryn, co oznaczało że w niedzielę będzie czwarty mecz (15:13). Czwarty mecz zostanie rozegrany w niedzielę o godz. 14.45.

Indykpol AZS Olsztyn – Aluron Warta CMC Zawiercie 3:2 (22:25, 25:16, 25:15, 18:25, 15:13)

MVP: Karol Jankiewicz

Indykpol AZS Olsztyn: Lipiński, Karlitzek, Król, Jankiewicz, Andringa, Siwczyk, Jakubiszak, Szymendera, Averill, Poręba, Butryn, Hawryluk, Ciunajtis
Aluron CMC Warta Zawiercie: Waliński, Kwolek, Rejno, Zniszczoł, Konarski, Kalembka, Tavares, Dulski, Szalacha, Kovacević, Łaba, Danani, Makoś

Źródło: plusliga.pl