Tylko pierwszą kwartę wygrał Trefl Sopot z warszawską Legia w spotkaniu rozgrywanym w ramach 27. kolejki Energa Basket Ligi w Ergo Arenie w Gdańsku. W kolejnych partiach meczu lepsi byli podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego, a dzisiejsze zwycięstwo jest już siódmym z rzędu.

Legioniści zaczęli od agresywnej defensywy i skutecznych kontrataków co przyniosło jej prowadzenie 5:0. Sopocianie szybko dogonili warszawian, lecz udanymi akcjami odpowiedzieli Aric Holman i Travis Leslie. Trefl w końcu zanotował kilka akcji zakończonych zdobyciem punktów – dwukrotnie zza łuku trafił Rolands Freimanis. Wynik pierwszej kwarty ustalił wsadem Ivica Radić – Trefl wygrał tę część spotkania 23:21. Zieloni Kanonierzy odzyskali prowadzenie po trzech celnych rzutach wolnych Kyle’a Vinalesa. Po celnej „trójce” Łukasza Koszarka było już 31:25 dla Legii. Po stronie gospodarzy odpowiedzieli takimi samymi trafieniami Darious Moten i Błażej Kulikowski i tablica wyników ponownie pokazywała remis. Na przerwę obie ekipy udały się przy wyniku 38:38.

Od początku drugiej połowy trwała walka punkt za punkt. Po efektownych wsadach Arica Holmana Legia zyskała kilkupunktowe prowadzenie, dodatkowo zza łuku przymierzył Grzegorz Kamiński. Po udanej kontrze w wykonaniu Łukasza Koszarka warszawianie objęli najwyższe swoje prowadzenie w tym meczu – 56:47. Wicemistrzowie Polski byli w dobrej sytuacji przed rozpoczęciem ostatniej kwarty spotkania. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego grali dużo pewniej niż na początku spotkania. Kolejne punkty zdobywali Travis Leslie i Grzegorz Kulka dzięki czemu stołeczna ekipa wygrywała 68:56. Solidna gra po obu stronach boiska stała się gwarancją korzystnego wyniku warszawskiej drużyny. Legia nie pozwoliła dogonić się przez sopocian i zwyciężyła 80:70.

Trefl Sopot – Legia Warszawa 70:80 (23:21, 15:17, 16:24, 16:18)

Trefl: Darious Moten 19, Ivica Radić 13, Andrzej Pluta 13, Strahinja Jovanović 8, Rolands Freimanis 6, Jarosław Zyskowski 6, Błażej Kulikowski 3, Michał Kolenda 2, Jan Malesa -, Jakub Urbaniak -, Wiktor Jaszczerski -, Wesley Gordon -.
Trener: Żan Tabak, as. Krzysztof Roszyk

Legia: Kyle Vinales 21, Aric Holman 18. Travis Leslie 17, Grzegorz Kamiński 8, Łukasz Koszarek 7, Grzegorz Kulka 6, Janis Berzins 3, Dariusz Wyka 0, Geoffrey Groselle 0, Benjamin Didier-Urbaniak -, Szymon Kołakowski -.
Trener: Wojciech Kamiński, as, Marek zapałowski, Maciej Jamrozik

Źródło: Biuro prasowe Legia Warszawa Sekcja Koszykówki