BM Stal Ostrów Wielkopolski pokonując Rawlplug Sokół Łańcut w 27. serii Energa Basket Ligi wzbogaciła się o kolejne 2 punkty. Udany rewanż ostrowian za jesienną porażkę w Łańcucie był możliwy dzięki ich skutecznej grze w drugiej części.

Przyjezdni trochę lepiej weszli w ten mecz i po rzutach wolnych Coreya Sandersa prowadzili 5:0. Za odrabianie strat wzięli się Adonis Thomas i Damian Kulig, a ostrowianie szybko zdobywali przewagę. Mateusz Bręk wraz z Adamem Kempem gonili jeszcze wynik, ale dzięki trójce Nemanji Djurisicia po 10 minutach było 28:23. W drugiej kwarcie rzuty z dystansu zaczął trafiać James Eads i to Rawlplug Sokół był na prowadzeniu! Damian Kulig i Ojars Silins krok po kroku niwelowali straty, a po rzucie Aigarsa Skele ponownie był remis. Ostatecznie dzięki trójce Michała Michalaka pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 45:44.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Andrzeja Urbana uciekał nawet na siedem punktów po trafieniu z dystansu Adonisa Thomasa. Jednak po chwili i wsadzie Przemysława Wrony straty gości zostały zmniejszone do zaledwie punktu. Mateusz Zębski i Michał Michalak pomagali opanować sytuację gospodarzom. Po 30 minutach było 64:61. W kolejnej części meczu ostrowianie zanotowali serię 10:0 i po rzutach wolnych Garbacza, Kuliga i Zębskiego powiększyli różnicę aż do 10 punktów. Tego drużyna trenera Marka Łukomskiego nie była już w stanie odrobić. BM Stal kontrolowała już wydarzenia na parkiecie i ostatecznie zwyciężyła pewnie – 87:75.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Damian Kulig z 17 punktami, 5 zbiórkami i 4 asystami. W ekipie gości wyróżniał się James Eads z 20 punktami.

BM Stal Ostrów Wlkp. – Rawlplug Sokół Łańcut 87:75 (28:23, 17:21, 19:17, 23:14)

Stal: Silins 2, Skele 8, Garbacz 10 (2×3), Kulig 17 (2×3), Thomas 11 (1×3) oraz Rozpędowski 0, Zębski 12, Rachwalski 0, Załucki 0, Michalak 9 (1×3), Loncar 9, Djurisić 9 (1×3). Trener Andrzej Urban.

Sokół: Spencer 2, Struski 3 (1×3), Sanders 15 (1×3), Eads 20 (4×3), Kemp 10 oraz Płowy 0, Bręk 6 (1×3), Wrona 4, Kołodziej 12 (2×3), Nowakowski 0, Szczypiński 3. Trener Marek Łukomski

Źródło: Energa Basket Liga