Alicja Rosolska

W ćwierćfinale turnieju deblowego WTA 500 w Stuttgarcie Alicja Rosolska wraz z Czeszką Miriam Kołodziejową stanęły na przeciwko duetu amerykańsko-meksykańskiego Nicole Melichar-Martinez oraz Giuliany Olmos. Para polsko-czeska musiała uznać wyższość rywalek rozstawionych z trójką.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Mało brakowało i Polka z Czeszką już w premierowym gemie straciłyby swój serwis. Ostatecznie jednak wybroniły trzy breakpointy rywalek. W kolejnej partii to Rosolska i Kołodziejowa miały szansę na przełamanie, którą wykorzystały wychodząc na prowadzenie 2:1. Nie wiele czasu minęło i Michar-Martinez z Olmos odrobiły stratę doprowadzając do wyrównania 2:2. Chwilę później znów przegrywały, bo z drugiego breakpointa skorzystała para polsko-czeska. Kolejne cztery gemy padały łupem duetów serwujących. W dziesiątym gemie natomiast podanie Polce i Czeszce odebrały Amerykanka i Chinka. Ostatecznie set był tak zacięty, że musiał zakończyć się tie-breakiem. W nim wydawało się, że to Rosolska i Kołodziejowa będą lepsze obejmując prowadzenie 3:0. Mimo tego nie były w stanie go utrzymać i zakończyły pierwszą partię przegraną 6-8.

W drugim secie, w pierwszym gemie duet polsko-czeski został przełamany. Niewiele zabrakło i to samo stałoby się w piątym. Melichar-Martinez i Olmos nie potrafiły wykorzystać aż czterech breakpointów, dzięki czemu Rosolska wraz z Kołodziejową były w stanie skutecznie się obronić. To zbyt wiele im nie pomogło, bo końcowo i tak w siódmym gemie doszło do kolejnego przełamania. Dopiero w ósmym odpowiednio zareagowały Polka i Czeszka. W ostatnim gemie przy podaniu Rosolskiej i Kołodziejowej Amerykanka i Meksykanka wyszły na prowadzenie 40:15. Niedługo później wykorzystały pierwszą piłkę setową wygrywając 6:3 i w całym spotkaniu 2:0.

1/4 finału deblowego WTA 500 w Stuttgarcie:

Nicole Melichar-Martinez/Giuliana Olmos  – Alicja Rosolska/Miriam Kołodziejowa 0:2 (7:6, [8-6] 6:3).