Fot: Twitter/Fortuna 1 Liga

Arka Gdynia po pięciu spotkaniach bez zwycięstwa pokonała 3:0 w Głogowie Chrobrego i awansowała na szóste miejsce w tabeli Fortuna I Ligi.

Arka od pierwszych minut próbowała przejąć inicjatywę i stwarzać zagrożenie pod bramką gospodarzy. W pierwszym kwadransie Arka dominowała, a w dziewiętnastej minucie wyszła na prowadzenie Karola Czubaka dla którego było to dwudzieste trafienie w lidze. Gospodarze nie zdążyli się otrząsnąć po stracie bramki, a kilka sekund później Sebastian Milewski po raz drugi umieścił piłkę w siatce bramki strzeżonej przez Damiana Węglarza. W 25. minucie rzut karny na bramkę zamienił Janusz Gol.

W drugiej częściej spotkania Chrobry próbował odrobić straty jednak nie potrafił zagrozić bramce Krzepisza i ostatecznie Arka pokonała Chrobrego 3:0 i przerwała passe pięciu spotkań bez zwycięstwa.

Fortuna I Liga – 28. kolejka
Chrobry Głogów – Arka Gdynia 0:3 (0:3)
Czubak 19′, Milewski 20′, Gol 26′(k)

żółte kartki: Ozimek, Wojtyra (Chrobry).

Chrobry Głogów: Węglarz – Kuzdra, Zarówny, Michalec (Wojtyra 46′), S. Górski (Bogusz 83′), Kolenc, Mucha, Ozimek (J. Górski 62′), Mandrysz, Jóźwiak (Wolsztyński 46′), Steblecki (Pieczarka 82′).

Arka Gdynia: Krzepisz – Marcjanik, Azacki, Dobrotka (Stolc 87′), Żebrowski (Tomal 71′), Milewski (Capanni 78′), Gol, Gojny, Skóra, Haydary (Adamczyk 71′), Czubak (Szymański 87′).