fot: twitter.com/ServetteFCCF

Servette FCCF pokonało FC Aarau 6:1 w meczu 18. kolejki AXA Women’s Super League, a dwie bramki dla swojego zespołu zdobyła Natalia Padilla-Bidas dla której było to odpowiednio 14 i 15 ligowe trafienie w sezonie.

Lider szwajcarskiej ekstraklasy wyszedł na prowadzenie w szóstej minucie po uderzeniu Alice ILari Berti, a w trzydziestej ósmej minucie wynik podwyższyła Monica Mendes. W doliczonym czasie bramkę kontaktową zdobyła Anida Mujela.

Początek drugiej połowy należał do gospodyń, a dokładnie do Natalii Padilla-Bidas, która pomiędzy 51, a 57. minutą dwukrotnie umieszczała piłkę w bramce strzeżonej przez Noemi Benz. Reprezentantka Polski plac gry opuściła w 73. minucie gdy została zmieniona przez Daine Bourme. W ostatnich minutach spotkania mistrzynie Szwajcarii podwyższyły prowadzenie i ostatecznie pokonały walczący o utrzymanie FC Aarau 6:1.

Servette po osiemnastu kolejkach jest liderem AXA Women’s Super League z sześcioma punktami przewagi na FC Zürich.