Fot: Mikolaj Barbanell

W meczu 30. kolejki PKO Ekstraklasy Legia Warszawa pokonała na własnym stadionie Wisłę Płock 2:0 po bramkach Josue, a w doliczonym czasie gry wynik ustalił Ernest Muci.

Od pierwszych minut gospodarze ruszyli do ataku i w 11. minucie przewracany w polu karnym bym Pekhart, a sędzia po wideoweryfikacji wskazał na rzut karny, a żółtą kartką ukarał Adama Chrzanowskiego. Rzut karny pewnym uderzeniem po ziemi wykorzystał Josue. W 20. minucie dośrodkowywał Wszołek jednak Tomas Pekhart przed uderzeniem głową odepchnął rywala i sędzia odgwizdał rzut karny. W znakomitej sytuacji znalazł się Paweł Wszołek, który doszedł do dośrodkowania Baku jednak w znakomitej sytuacji uderzył obok bramki.

W 52. minucie Baku uderzał zza pola karnego, ajego strzał z problemami wybronił Gradecki. W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środkowej częsci i obfitowała w dużą ilość fauli z obydwu stron. Legia mogła podwyższyć wnyik spotkania po indywidualnej akcji Mladenovica jednak Serb w ostatniej chwili został zatrzymany w polu karnym Wisły. W 70. minucie na bramkę gospodarzy uderzał Piotr Tomasik, a uderzenie wybronił Kacper Tobiasz. Niespełna kwadrans przed zakończeniem regulaminowego czasu gry z narożnika pola karnego uderzał Filip Mladenovic, którego strzał na rzut rożny wybił Bartłomiej Gradecki.W doliczonym czasie gry Marko Kolar uderzał na bramkę Tobiasza jednak bramkarz Legii nie miał problemu z obroną uderzenia zawodnika Wisły. W 93. minucie Szymański stracił piłkę, którą przejął Ernest Musi, który podwyższył prowadzenie potężnym strzałem z pola karnego.

30. kolejka – PKO Ekstraklasa
Legia Warszawa – Wisła Płock 2:0 (1:0)
Josue 13′(k), Muci 90′

Legia Warszawa: Tobiasz – Jędrzejczyk, Augustyniak, Ribeiro – Wszołek (61. Mladenović 61′) Ślisz, Josue (Strzałek 74′), Kapustka (Çelhaka 46′), Baku – Pekhart (Rosołek 83′), Carlitos (Muci 62′).

Wisła Płock: Gradecki – J. Szymański, Kapuadi, Chrzanowski (Kvocera 73′), Tomasik – Szwoch (Hasek 87′), Lesniak (Furman 74′), Šulek, R. Wolski – Śpiączka (Kolar 73′), Sekulski (Kocyła 60′).