Magda Linette dość niespodziewanie przegrała w spotkaniu III rundy turnieju WTA 1000 w Madrycie z Rosjanką Mirrą Andriejewą.

Polak, która w drugiej rundzie pokonała Markatę Vondrousovą ( w pierwszej miała wolny los) w kolejnej trafiła na kwalifikantkę i była zdecydowaną faworytką z młodą Rosjanką. Sklasyfikowana na 19. miejscu w rankingu WTA Linette straciła własne podanie już na początku seta, a Rosjanka zaczęła go od prowadzenia 3:1 jednak po chwili została przełamana i pochodząca z Poznania tenisistka zmniejszyła prowadzenie rywalki. W kolejnych gemach Linette grała słabo i popełniała proste błędy co wykorzystywała rywalka, która pierwszego seta wygrała 6:3.

W drugiej partii gra 31-latki nie zmieniła się i na otwarcie seta oddała podanie rywalce, W czwartym secie mając dwa break pointy Polka ich nie wykorzystała. Andriejewa grała pewnie i dobrze poruszała się na korcie czego nie można było powiedzieć o Linette, która została przełamana w dziewiątym gemie i przegrała seta 6:3 i cały mecz.