Fot: Twitter Wellington Phoenix

Oskar Zawada kolejny raz wpisał się na listę strzelców w australijskiej A-League. Tym razem zrobił to podczas 26. kolejki, w której jego Wellington Phoenix FC zagrało na wyjeździe z Macarthur FC.

Mecz zakończył się skromną wygraną Wellington Phoenix FC 1:0. Zwycięstwo zapewnił im polski napastnik Oskar Zawada, który już w 11. minucie meczu strzelił gola, po asyście Davida Balla. Polak przebywał na boisko przez całe dziewięćdziesiąt minut. Dla 27-latka był to już piętnasty gol w tym sezonie ligowym.

W barwach Macarthur FC wystąpił polski bramkarz – Filip Kurto, który nie był w stanie zatrzymać Zawady.

Wellington Phoenix FC aktualnie zajmuje szóstą lokatę w A-League z dorobkiem trzydziestu pięciu punktów. Macarthur FC plasuje się na ostatniej, dwunastej pozycji z dwudziestoma sześcioma oczkami.

26. kolejka australijskiej A-League:

Macarthur FC – Wellington Phoenix FC 0:1

11′ 0:1 Oskar Zawada