Świeżo upieczeni zwycięzcy FIBA Europe Cup Anwil Włocławek są wyraźnie na wysokiej fali. W 29. serii gracze z Włocławka zaaplikowali Suzuki Arce Gdynia aż 110 punktów, zdecydowanie wygrywając z rywalami z Trójmiasta głównie dzięki kapitalnej gry zdobywcy 30 punktów – Victora Sandersa. To co przed kilkoma kolejkami stało pod znakiem zapytania, dziś jest już pewne – Anwil po siedmiu zwycięstwach z rzędu powalczy w play-off o tytuł mistrza Polski !

Suzuki Arka na początku spotkania radziła sobie bardzo dobrze, a po trójkach DJ Fennera i Treya Wade’a miała nawet osiem punktów przewagi. Za odrabianie strat właściwie w pojedynkę wziął się Victor Sanders. Jego kolejne trójki dały przewagę gospodarzom, a ostatecznie głównie dzięki niemu (20 punktów tylko w tej części gry!) to oni po 10 minutach prowadzili 33:30. Drugą kwartę Anwil rozpoczął od serii 8:0 i dzięki następnej trójce Sandersa miał już 11 punktów przewagi. Po późniejszym rzucie Malika Williamsa różnica wzrosła aż do 17! Gdynianie nie byli w stanie nawiązać rywalizacji, a trójka Luke’a Petraska sprawiała, że gospodarze całkowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 56:41.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza nadal był zdecydowanie lepszy. Po kolejnych rzutach Luke’a Petraska i Victora Sandersa przewaga urosła aż do 30 punktów! Trafienia Jamesa Florence’a i DJ Fennera nie wystarczały do realnego nawiązania rywalizacji. Po 30 minutach było 88:64. W kolejnej części meczu drużyna trenera Krzysztofa Szubargi co prawda zbliżyła się jeszcze na 16 punktów po rzutach Michała Lisa i Novaka Musicia, ale na więcej już włocławianie nie pozwolili. “Setkę” przekroczył Maciej Bojanowski, a Anwil zwyciężył ostatecznie 110:86.

Anwil Włocławek – Suzuki Arka Gdynia 110:86 (33:30, 23:11, 32:23, 22:22)

Anwil: Victor Sanders 30, Luke Petrasek 19, Malik Williams 13, Michał Nowakowski 12, Phil Greene 9, Lee Moore 9, Maciej Bojanowski 5, Kamil Łączyński 3 (11 as), Marcin Woroniecki 3, Daniel Dawdo 3, Josip Sobin 2, Dawid Słupiński 2.

Arka: D.J. Fenner 23, James Florence 19, Novak Musić 19, Adam Hrycaniuk 7, Michał Lis 7, Trey Wade 6, Aleksy Janiec 3, Wiktor Sewioł 2, Bartłomiej Wołoszyn 0, Adrian Bogucki 0, Adrian Pajkert 0.

Źródło: Biuro prasowe Energa Basket Liga