Derby Dolnego Śląska jak przystało na tak prestiżową rywalizacje były zacięte, lecz tylko przez dwa kwadranse. Po zmianie stron Kobierkom zabrakło tchu i oddały pole walki Zagłębiu Lubin w spotkaniu 25. serii kobiecej PGNiG Superligi.

Wynik spotkania otworzyła Karolina Wicik i to ona w pierwszych minutach była motorem napędowym Kobierek. Na jej trzy trafienia bez większych problemów odpowiedziały jednak rywalki (3-3 w 4’). Walka była niezwykle wyrównana, a obie drużyny zachowywały czujność w najmniejszych elementach. Szybkie powroty do defensywy nie pozwalały rywalkom na wyprowadzanie kontrataków. Po kwadransie minimalnie bliżej zwycięstwa były Kobierzyczanki, które prowadziły 8-7 po bramce Zoricy Despodovskiej z linii siódmego metra.

Później na boisku zaczęły nieznacznie dominować przyjezdne, które potrafiły zapisać na swoim koncie dwa bądź trzy trafienia z rzędu i powoli budować przewagę. Szczególnie skuteczny w tej części meczu był duet Adrianna Górna – Emilia Galińska. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13-16.

Po zmianie stron Zagłębie przyspieszyło grę, a dobre interwencje w bramce notowała Monika Maliczkiewicz (14-20 w 38’). Podopieczne Edyty Majdzińskiej miały problemy z budowaniem akcji ofensywnych, co skutecznie uniemożliwiała im aktywna obrona lubinianek.

Mistrzynie Polski zanotowały serię sześciu trafień z rzędu, przez co dystans dzielący oba zespoły wzrósł do dziewięciu bramek (18-27 w 50’). Ostatecznie KPR przegrał we własnej hali 21-32.

Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano Emilię Galińską, a nagrodę indywidualną w drużynie przeciwnej otrzymała Karolina Wicik.

Porażka nie pozwoliła kobierzyczankom na zbliżenie się do wiceliderek z MKS-u FunFloor Lublin, a różnica między zespołami wynosi pięć punktów.

KPR Gminy Kobierzyce – MKS Zagłębie Lubin 21-32 (13-16)
Kobierki: Chojnacka, Kowalczyk – Olek, Kucharska 1, Tomczyk 2, Buklarewicz 2, Janas 1, Wiertelak 1, Kozioł 1, Ważna, Domagalska 1, Cygan 2, Despodovska 5, Wicik 4, Macedo 1
Karne: 4/5
Kary: 10 min. (Kucharska, Wiertelak, Kozioł, Ważna x2)
MKS: Zima, Maliczkiewicz – Łabuda 2, Pankowska, Kocińska 1, Grzyb, Górna 5, Drabik, Galińska 7, Michalak 3, Bujnochova 2, Kochaniak-Sala 4, Matieli 4, Milojević 4
Karne: 2/4
Kary: 8 min. (Kocińska, Galińska, Milojević x2)

Źródło: Biuro prasowe PGNiG Superliga

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!