Już jutro rusza turniej Italian Open w Rzymie. Na kortach ceglastych będziemy mogli podziwiać trzy Polki: Igę Świątek, Magdę Linette oraz Magdalenę Fręch. Trzecia tenisistka Polski musiała zawalczyć w kwalifikacjach o swoje miejsce w drabince głównej.

Droga przez kwalifikacje

Magdalena Fręch by móc pojawić się w drabince głównej rzymskiego turnieju, musiała przejść dwie rundy kwalifikacji. W pierwszym meczu pokonała Włoszkę Federicę Urgesi w dwóch setach. Pierwszy set zakończył się 7:6 (11:9), a drugi Polka wygrała 6:0.

Rywalką Polki w drugim meczu była Polina Kudiermietowa. Mecz trwał zaledwie 74 minuty. Polka pewnie pokonała Rosjankę 6:1 6:2.

Dzięki dwóm wygranym meczom Magdalena Fręch dostała się do drabinki głównej. Pierwsze mecze ruszają już jutro. Jeszcze nie wiadomo kiedy Polki stoczą swoje pierwsze starcia.