W wieczornym meczu pierwszego dnia turnieju finałowego w Mielcu I Ligi Kobiet LOS Nowy Dwór Mazowiecki wygrał z Trans-Ann Płomień Sosnowiec 3-2, mimo iż po dwóch partiach nic na zwycięstwo zespołu z Mazowsza nie wskazywało.

Pierwszy fragment meczu należał do sosnowiczanek, które szybko objęły kilkupunktowe prowadzenie, podwyższając je do 8 punktów (5:13). Wydawało się, że tan set pójdzie jak z płatka Płomieniowi, lecz zespół z Mazowsza urządził totalny pościg za rywalkami przez dobrą zagrywkę i grę blokiem. Sygnał do odrabiania start dała serwisem Sandra Świętoń, lecz mimo szaleńczej Pogoni i asie kontaktowym niemal na finiszu seta Pauliny Reiter (23:24) kolejna zagrywka tej zawodniczki nie zmieściła się w polu.

Po zmianie stron nowodworzanki od początku nie grały zgodnie z oczekiwaniami, co wykorzystał Płomień budując kilkupunktową przewagę i utrzymując ją stale, dzięki serii zagrywek Łucji Laskowskiej. W tej części ponownie próbkę swoich możliwości dała Świętoń oraz Izabela Filipek, która atakiem miała zaszczyt sfinalizować seta.

Trzecia odsłona to popis ekipy z Nowego Dworu, a szczególnie Świętoń na zagrywce. Przyjmująca LOS posyłała bomby serwisowe i chociaż niejednokrotnie zawodniczki Płomienia potrafiły przyjąć mocne uderzenia, to już skutecznie rozegrać piłkę i zaatakować już niekoniecznie. Świętoń więc została bohaterką tej części, a LOS wreszcie otworzył konto.

Czwarta część to wyrównana walka do samego końca, w której w decydujących momentach zapachniało zakończeniem meczu. Jednak przy stanie 21:22 zimne głowy w kolejnych akcjach zachowały sportsmenki z Nowego Dworu Mazowieckiego, co nie można powiedzieć o zespole z Sosnowca, w którym mnożyły się błędy własne prowadzące do porażki w tym secie (23:25). O wszystkim więc miał zadecydować tie-break, który zagarnęły rozpędzone sosnowiczanki. Ponownie wielką pracę dla nowodworzanek wykonała z pola serwisów Świętoń, po której uderzeniach po drugiej stronie siatki dochodziło do paniki, która skutkowała spory dystansem na korzyść LOS (10:3), a osiągnięta zaliczka nie pozwoliła już rywalkom na zdobycze w dzisiejszym meczu. Nic i nikt nie mógł już odwrócić losów meczu (15:9), a cenne zwycięstwo zespołu z Nowego Dworu upoważnia do gry o najwyższe cele.

LOS Nowy Dwór Mazowiecki – Trans-Ann Płomień Sosnowiec 3:2 (23:25, 21:25, 25:16, 25:23, 15:9)

MVP: Katarzyna Maj

LOS: Filipek (6), Świętoń (19), Maj (3), Reiter (19), Paluszkiewicz (13), Kowalczyk (9), Balcerowicz (libero) oraz Grzelak, Kott, Sidor, Grzywazewska (libero)
Płomień: Laskowska (4), Kurerowa (7), Nowak (9), Głodzińska (18), Laszczyk (15), Deptuch (14), Samul (libero) oraz Śmietana, Kaczmarzyk (1), Natanek, Kłoda (1), Wiśniewska (libero)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!