W meczu 35. kolejki włoskiej Serie A polski defensor Sebastian Walukiewicz wyszedł po raz czwarty z rzędu w podstawowym składzie Empoli na mecz z Sampdorią Genua. Niestety Polak nie dograł całego meczu do końca. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy musiał zostać zmieniony przez nabawienie się urazu.

Polak został zmieniony w 31. minucie spotkania, kiedy jego Empoli remisowało bezbramkowo 0:0. Wcześniej Walukiewicz w walce o piłkę z Fabio Quagliarellą mocno ucierpiał. Na murawie pojawiła się ekipa medyczna, ale Polak zdecydował się wrócić do meczu. Niestety po kilku minutach doskwierający ból nogi był zbyt duży i Sebastian Walukiewicz poprosił o zmianę. Polskiego obrońcę zastąpił Ardian Ismaili, a zaledwie chwilę później Sampdoria Genua wyszła na prowadzenie 1:0, po strzale z woleja Alessandro Zanoliego. Empoli goniło wynik i dogoniło go w doliczonym czasie gry. Na listę strzelców wpisał się Roberto Piccoli. Dzięki temu remisowi klub Polaka jest już pewny pozostania w Serie A.

Sebastian Walukiewicz poczynania swoich kolegów oglądał w szatni. Polski obrońca przekazał polskim komentatorom ”Eleven Sports”, że z jego zdrowiem jest całkiem w porządku. Prawdopodobnie Polaka będzie czekać tylko kilkudniowa przerwa od gry.

35. kolejka Serie A:

Sampdoria Genua – Empoli 1:1 (1:0)

34′ 1:0 Alessandro Zanoli

90+3′ 1:1 Roberto Piccoli