Joanna Wołosz

We włoskich rozgrywkach siatkarskich zapadają kluczowe rozstrzygnięcia. U kobiet mistrzostwo w Serie A zdobyło Prosecco Doc Imoco Conegliano z polską rozgrywającą Joanną Wołosz. U panów natomiast szóste miejsce przypadło Sir Safety Susa Perugii, w której występują Wilfredo Leon oraz Kamil Semeniuk.

O wygranej w żeńskiej Serie A musiało zadecydować aż pięć spotkań. W pierwszym meczu lepsze okazały się siatkarki Imoco Conegliano (3:2), a w drugim Vero Volley Milano z atakującą Magdaleną Stysiak (3:0). Również w trzecim meczu finałowym zawodniczki z Mediolanu były skuteczniejsze wygrywając po pięciosetowej, zaciętej walce 3:2. Od mistrzostwa Włoch dzielił je już tylko jeden krok, ale wtedy znów do walki wkroczyło Prosecco Doc Imoco Conegliano wygrywając w czwartej i piątej batalii (3:1). W decydującym spotkaniu pierwszego seta zgarnęła ekipa Magdaleny Stysiak (choć bez Polki na boisku. Kolejne sety padały już łupem Imoco Conegliano. Dla Joanny Wołosz jest to już piąty tytuł mistrzyni Włoch z rzędu.

Z piątego miejsca w lidze włoskiej nie cieszyli się Wilfredo Leon i Kamil Semeniuk. Ich Perugia na koniec sezonu przegrała w walce o piątą lokatę z Vero Volley Monza 2:3. Polscy kadrowicze zdecydowanie inaczej wyobrażali sobie sezon w Perugii i musieli zadowolić się zaledwie szóstym miejscem. Obaj polscy siatkarze grali i włożyli duży swój wkład na boisku. Kamil Semeniuk zdobył łącznie trzynaście punktów, a Wilfredo Leon dwanaście. To jednak nie wystarczyło do zajęcia piątego miejsca, a co za tym idzie do gry w przyszłym sezonie w europejskich pucharach.

Finał żeńskiej Serie A:

Prosecco Doc Imoco Conegliano – Vero Volley Milano 3:1 (23:25, 26:24, 25:17, 25:21)

• Joanna Wołosz: 1. punkt (blok)
  • Magdalena Stysiak: nie grała

Mecz o piąte miejsce męskiej Serie A:

Sir Safety Susa Perugia – Vero Volley Monza 2:3 (25:21, 15:25, 25:19, 24:26, 10:15)

• Kamil Semeniuk: 13 punktów (9/21 w ataku, 3 bloki, 1 as serwisowy)
  • Wilfredo Leon: 12 punktów (10/21 w ataku, 2 asy serwisowe)