Mistrzostwa Europy w Baku, w gimnastyce artystycznej wystartowały. Najpierw zaprezentowały się w nich w wieloboju juniorki. Od jutra do rywalizacji przystąpią także seniorki.

W wieloboju juniorek na liście startowej mieliśmy dwadzieścia jeden reprezentacji, w tym Polską, w składzie: Maria Aszklar, Pola Gałązka, Sara Łakomczak, Pola Świętochowska, Melody Wasiewicz-Hanc i Ksenia Żyżych. Polki ostatecznie zajęły szóstą pozycję z wynikiem 53,850 pkt.

Polskie juniorki wystąpiły też w konkurencjach z przyborami. W przypadku pięciu skakanek naszym nie udało się awansować do finału. Polki uplasowały się na dziewiątym miejscu (25,950 pkt.), czyli pierwszym nie dającym przepustki do strefy medalowej. Lepiej wypadły z pięcioma piłkami. Tam polskie reprezentantki wywalczyły notę 26,650, co dało szóstą lokatę i awans do finału. W nim polskie gimnastyczki nie spisały się już aż tak dobrze. Otrzymały wynik o ponad punkt gorszy od tego z eliminacji (25,150 pkt.). To pozwoliło im na siódme miejsce.

W kolejnych dniach będziemy mogli oglądać kwalifikację seniorek do wieloboju indywidualnego, a następnie układy z obręczą i z piłkami. Szczególnie kciuki trzymamy za naszą jedyną reprezentantkę w wieloboju indywidualnym – Emilię Heichel, która jest mistrzynią Polski w tej konkurencji.