Foto: ussalernitana1919.it

Krzysztof Piątek w następnym sezonie nie będzie reprezentował Herthy Berlin, do której wróci wraz z końcem włoskich rozgrywek ani Salernitany, w której spędza aktualnie czas na wypożyczeniu. Polski napastnik prawdopodobnie przeniesie się do Hiszpanii. 

”El Pistolero” do Herthy Berlin trafił trzy lata temu. Jego przygoda z niemieckim klubem nie toczyła się po myśli polskiego napastnika. Łącznie Krzysztof Piątek wystąpił w pięćdziesięciu ośmiu spotkaniach strzelając trzynaście bramek i dokładając cztery asysty. Od półtora roku przebywał na wypożyczeniu we włoskiej Salernitanie, ale tam również nie potrafił odnaleźć swojej formy strzeleckiej. Trafiał do siatki zaledwie cztery razy, a pięciokrotnie jako ostatni podawał. Salernitana więc raczej nie zdecyduje się na wykupienie piłkarza za dziewięć milionów euro.

Piątek więc po zakończeniu sezonu 2022/2023 wróci do Herthy Berlin, która spadła z Bundesligi. ”Bild” podaje, że Niemcy będą chcieli zarobić na Polaku, którym zainteresowanie wykazuje chociażby Sporting CP czy Girona. Według informacji Roberto Garcia Leon z „OnzeDeGala” Krzysztof Piątek bliższy jest Gironie, z którą podobno już nawet doszedł do wstępnego porozumienia. Hiszpański zespół miałby wyłożyć za Polaka sześć milionów euro.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!