W ostatniej 34. kolejce PKO Ekstraklasy Pogoń wygrała 4-0 z Radomiakiem i ostatecznie zakończyła rozgrywki tuż z podium, na czwartym miejscu. Goście z Radomia uplasowali się na dziesiątej pozycji. Duży niedosyt u „Portowców”, podium było realne do samego końca.

Pogoń walczyła o miejsce na podium, potrzebowała do tego zwycięstwa z Radomiakiem oraz zgubienia punktów przez poznańskiego Lecha w meczu z Jagiellonią. Radomiak teoretycznie nie grał już o nic. Teoretycznie, gdyż lepsze miejsce w tabeli, to większy bonus pieniężny, który na pewno przydałby się w klubowej kasie.

I połowa

Dynamiczna pierwsza połowa, gdzie obie strony miały swoje sytuacje. Przed meczem wydawało się, że Pogoń nie będzie mieć problemów z Radomiakiem, lecz goście postawili się wyżej notowanemu rywalowi, co tylko uatrakcyjniło widowisko. W bramce Radomiaka zadebiutował Albert Posiadała i swoją grą w pierwszej części meczu zapracował na pochwały. Pogoń nieszczególnie radziła sobie w konstruowaniu ataku pozycyjnego, zdecydowanie lepiej czuła się w grze z kontry. Brakowało im trochę cierpliwości i dokładności. Dzięki dobrej postawie goście mogli myśleć o dobrym wyniku w drugiej połowie, mimo, że już w 26. minucie, z powodu kontuzji, boisko musiał opuścić ich podstawowy stoper- Mateusz Cichocki. Bramka przewagi zdobyta przez Kamila Grosickiego z rzutu karnego, nie przesądzała o rozstrzygnięciu.

II połowa

Początek drugiego części gry i asysta Grosickiego przy trafieniu Łęgowskiego. Pochwalony za postawę w pierwszej połowie Posiadała popełnił fatalny błąd przy rozegraniu piłki, dzięki czemu Zahovic podwyższył na trzy do zera. Chwilę później Zahovic dobrze zagrywał w pole karne, ale z piłką minął się Grosicki. Te dwie minuty mogły być zabójcze dla gości. Pogoń trafił raz jeszcze do siatki, jednak w tej sytuacji zawodnik Portowców był na pozycji spalonej. Dzieła dopełnił wprowadzony w drugiej połowie Gorgon i Pogoń z przytupem zakończyła sezon. Radomiak mimo dobrej postawy w pierwszej części, zupełnie pogubił się po zmianie stron, czego efektem była strata kolejnych bramek.

PKO Ekstraklasa 34. kolejka
Pogoń Szczecin – Radomiak Radom 4:0 (1:0)

33′ 1-0 Grosicki (k.)
47′ 2-0 Łęgowski
51′ 3-0 Zahovic
90+2′ 4-0 Gorgon

Pogoń Szczecin: Stipica- Malec(76. Triantafyllopoulos), Zech(76. Loncar), Koutris, Wahlqvist(65. Stolarski) – Dąbrowski, Łęgowski, Wedrychowski(65. Bichakhchyan), Kowalczyk(65. Gorgon), Grosicki- Zahovic

Radomiak Radom: Posiadała- Branco, Cichocki (26. Cestor), Abramowicz, Jakubik (54. Pik)- Donis (54. Luizao), Alves, Semedo, Castaneda, Cayarga(75. Nowakowski)- Sarmiento((74. Okoniewski)