Dawid Kownacki powiększył jeszcze bardziej swój dorobek bramkowy w 2. Bundeslidze po meczu ostatniej kolejki między Fortuną Dusseldorf 1895, a 1.FC Kaiserslautern. Polski napastnik w tym spotkaniu ustrzelił dublet.

W 34. kolejce 2. Bundesligi Dawid Kownacki przebywał na boisku od początku meczu. Jego drużyna na wyjeździe zwyciężyła 3:0 nad FC Kaiserslautern, do czego mocno przyczynił się właśnie polski napastnik. Kownacki dwukrotnie pokonywał bramkarza rywali. Najpierw zrobił to w 17. minucie, a później w 76. Dla Polaka było to kolejno trzynaste i czternaste trafienie w tym sezonie ligowym. 26-latek po swoim drugim golu zszedł dwie minuty później z murawy. Zastąpił go Rouwen Hennings. W barwach Fortuny Dusseldorf wystąpił też polski obrońca Michał Karbownik grając do 78. minuty. Po tym czasie został zmieniony przez Daniela Ginczeka.

Klub Dawida Kownackiego, Daniela Ginczeka i Adama Bodzeka zakończył sezon na czwartym miejscu z pięćdziesięcioma ośmioma punktami. Dla polskiego napastnika wiadomo już jednak, że był to pożegnalny mecz w Fortunie Dusseldorf. Od przyszłego sezonu Kownacki będzie reprezentował w Bundeslidze Werder Brema. Podobną sytuację ma Karbownik, który również nie będzie kontynuował gry dla Fortuny i wróci z wypożyczenia do Brighton.

34. kolejka 2. Bundesligi:

1.FC Kaiserslautern – Fortuna Düsseldorf 1895 0:3 (0:1)

17′ 0:1 Dawid Kownacki

76′ 0:2 Dawid Kownacki

79′ 1:2 Daniel Ginczek