Polscy siatkarze plażowi rozpoczęli dziś rywalizację w turnieju Beach Pro Tour Elite16 w czeskiej Ostravie. Michał Bryl i Bartosz Łosiak na pierwszy ogień zmierzyli się z Brazylijczykami Vitorem Felipe i Renato, których rozgromili 2:0.

Polacy są przypisani do grupy C. Swój pierwszy pojedynek stoczyli z Brazylijczykami (jak się później okazało bardzo prosty). W pierwszym secie tylko kilka początkowych akcji było wyrównanych (do stanu 3:3). Potem trzy punkty z rzędu zdobyli Polacy obejmując prowadzenie 6:3. Od tego momentu wszystko się zaczęło. Bryl i Łosiak nie zamierzali oddawać swojego prowadzenia grając konsekwentnie. Mniej więcej w połowie seta polscy siatkarze plażowi oderwali się na jeszcze pokaźniejszą ilość punktów. Przede wszystkim zadecydowała tutaj nieporadność rywali, którzy kompletnie nie mieli pomysłu na to jak zatrzymać Polaków. No i ich nie zatrzymali do samego końca przegrywając wysoko 13:21.

W drugim secie z perspektywy ciut mniej okazalszego wyniku można powiedzieć, że było minimalnie lepiej. Choć kolejny raz na praktycznie samym początku inicjatywa została przejęta przez Bryla i Łosiaka. To poskutkowało trzema oczkami do przodu. Rywale Polaków również zdobyli punkty serią, ale mimo wszystko nie mogli dognać ciągle oddalających się polskich reprezentantów. Znów więc w końcówce było praktycznie wszystko rozstrzygnięte. Michał Bryl i Bartosz Łosiak zwyciężyli 21:15 i w całym meczu grupowym 2:0.