Zagłębie Sosnowiec zremisowało z Sandecją Nowy Sącz 1-1 w ostatnim występie sezonu Fortuna I ligi. Sosnowiczanie uratowali w końcówce spotkania remis radując swoich kibiców przed przerwą w rozgrywkach, natomiast goście z Nowego Sącza w minorowych nastrojach przyjęli końcowy wynik na pożegnanie z zapleczem ekstraklasy.

Pewne ligowego bytu od kilku kolejek Zagłębie Sosnowiec spotkało się z pogodzoną od dłuższego czasu spadku Sandecją Nowy Sącz.

Dwa początkowe kwadranse groźniej było pod bramką gości. Rajd prawą stroną w 14. minucie Guezena podsumowany został dośrodkowaniem, Febry w doskonałej sytuacji minął się z piłką, a Troć dopadł futboloówki oddając jeszcze strzał, tyle że w boczną siatką. Trzy minuty później Febry główkował po wrzutce Boneckiego, nie trafiając w światło bramki. Z kolei w 24. minucie Rozwandowicz doszedł do strzału głową po centrze z rzutu wolnego Gueezena. Co się nie udało sosnowiczanom, stało się udziałem graczy z Nowego Sącza. Dośrodkowanie Masa przelobowało Kosa i od 32. minuty Sandecja prowadziła w Sosnowcu. Przed przerwą z jednej i drugiej strony była próba kolejnych udanych akcji, jednak wynik pozostał bez zmian. Po odpoczynku między połowami nowosądeczanie wciąż nie przypominali ekipy, która została zdegradowana. W 57. minucie soczyście uderzył Kasprzak, a piłka tylko musnęła słupek sosnowiczan. Od połowy drugiej części zaznaczyła się przewaga Zagłębia, które większym nakładem personalnym dążyło do wyrównania. Dwoił się i troił Szumilas, szczęścia z dystansu próbował Klupś, a sytuacji sam na sam nie wykorzystał w 86. minucie Wrzesiński.

W 88. minucie Tymoteusz Klupś znalazł jednak drogę do bramki Sandecji i sosnowiczanie nie zeszli z  boiska z niczym. Z przebiegu całego spotkania podział punktów nie krzywdzi żadnej z drużyn.

Zagłębie Sosnowiec – Sandecja Nowy Sącz 1:1 (0:1)