Fot: Piotr Cichowski/Polski-sport.pl

Zakończona dziś ostatnia,  34. seria eWinner II Ligi wyłoniła dziś drugi zespół, który awansował na zaplecze ekstraklasy. Do Polonii Warszawa która już wcześniej otrzymała prolongatę dołączył Znicz Pruszków, wyprzedzając przed na samej mecie Kotwicę Kołobrzeg.

Zespół z Pruszkowa awans zawdzięcza dzisiejszemu zwycięstwu w Krakowie nad Hutnikiem 1-0. Złotego gola na wagę awansu strzelił dla ekipy spod Warszawy w 80. minucie Krystian Pomorski.

Takie rozstrzygnięcie na koniec zasadniczego sezonu eWinner II Ligi nie byłoby możliwe, gdyby punktów dziś w równolegle odbywającym się spotkaniu nie zgubiła Kotwica Kołobrzeg, która po 33. kolejce wyprzedzała w tabeli Znicz o 2 punkty.

Znakomity początek w całych rozgrywkach kołobrzeżan i długie przewodnictwo w tabeli nie pozwoliła na zachowanie miejsca objętego bezpośrednim awansem. Kotwica tylko zremisowała z Pogonią Siedlce 1-1, tracąc rzutem na taśmę 2. lokatę, pretendującą do bezpośredniego awansu. Mimo takiej samej ilości – 59 punktów – Kotwica ustąpiła w tabeli pruszkowianom gorszym bilansem bezpośrednich meczów.

Zespół z Kołobrzegu będzie mógł jeszcze pokusić się o awans do Fortuna I Ligi w barażach. W pierwszym meczu półfinałowym podejmie on Motor Lublin. Drugą parę utworzą Stomil Olsztyn i Wisła Puławy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!