Klaudia Zwolińska

Puchar Świata w kajakarstwie górskim trwa w najlepsze. W czeskiej Pradze odbywały się w sobotę półfinały i finały w konkurencji K1. Na wodzie mogliśmy podziwiać Klaudię Zwolińską, Aleksandrę Stach oraz Kacpra Sztube i Grzegorza Hedwiga.

Do finału w K1 awansowała tylko Klaudia Zwolińska. Polska reprezentantka w półfinale miała dziesiąty czas (118,81), i była na granicy przepustki do fazy medalowej. Jej awans byłby z pewnością pewniejszy gdyby Polka nie zaliczyła dwóch karnych sekund podczas swojego przejazdu. W finale nasza kajakarka górska zanotowała jeszcze słabszy rezultat (118,89) i o krążku nie mogło być mowy. Podobnie jak w półfinale musiała pogodzić się z karą dwóch sekund. Ostatecznie została sklasyfikowana na siódmym miejscu.

Przepustek do finału nie udało się wywalczyć: Stach, Sztubie i Hedwigowi. Zdecydowanie najdalej tego była nasza kobieca reprezentantka. Stach uplasowała się na dopiero przedostatnim miejscu, co było spowodowane wolnym i do tego z pomyłkami spływem (137,45, cztery karne sekundy). Panowie spisali się odrobinę lepiej, ale nadal do awansu brakowało im dużo. Sztuba (105,61) i Hedwig (107,05) przy dwóch karnych sekundach zajęli kolejno czternaste i dziewiętnaste miejsce.

W niedzielę czeka na nas ostatni dzień rywalizacji w ramach Pucharu Świata w Pradze.